WYDARZENIA

Akcja Katolicka w Polsce – zamierzenia na rok 2014

Niosąc w naszych sercach szczerą wdzięczność za owoce zakończonego Roku Wiary rozpoczynamy z nadzieją nowy rok duszpasterskiej troski, wpisany w liturgiczne doświadczenie tajemnic Zbawienia. Przygotowując się do 1050 rocznicy Chrztu Polski i wielkiego dzieła Światowych Dni Młodzieży w Krakowie pragniemy odnowić w sobie doświadczenie Mocy Boga prowadzącego nas przez wiarę i chrzest do świadectwa. Jakże wielką radością, ale i wyzwaniem jest oczekiwanie na dzień kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II. Jego osoba stanowi potwierdzenie zwycięstwa Boga w życiu i poprzez życie pokornego ucznia.

Ufam, że Boże dary, jakie były naszym udziałem w Roku Wiary pomogą nam w jeszcze bardziej dojrzały i duchowo mocniejszy sposób złożyć wyznanie: Wierzę w Syna Bożego. Na tym fundamencie ma być budowana nasza chrześcijańska postawa, która nieustannie jest weryfikowana przez otaczający nas świat. Warto wraz z Apostołem Piotrem potwierdzić: „Ty masz Słowa Życia Wiecznego. A myśmy uwierzyli i poznali, że Ty jesteś Świętym Boga“ (J 6,68n). Opierając się na Mocy Zbawiciela i podejmując oddaną troskę o naszą wiarę pragniemy z oddaniem podjąć życie wspólnoty Kościoła, która ma stawać się coraz wyraźniejszym znakiem obecności i zwycięstwa Bożej Prawdy i Miłości we współczesnym świecie. Niech to będzie czas pielęgnowania w nas ŚWIATŁA CHRYSTUSOWEGO, aby swoim blaskiem oświecało ścieżki współczesnego człowieka.

Żywię szczerą nadzieję, że zaprezentowane materiały pomogą wszystkim członkom Akcji Katolickiej w Polsce z pełnym oddaniem podjąć wielkie wyzwanie poprzez które będziemy głosić, że: KOŚCIÓŁ MA MÓJ GŁOS. Tylko wówczas, gdy zachowamy pełną oddania wrażliwość i odpowiedzialność za naszą wspólnotę wiary, nasze życie będzie czytelnym głosem odkrywającym bogactwo Bożej Świętości, Wierności i Miłości.

bp Marek Solarczyk

Krajowy Asystent Kościelny

Akcji Katolickiej

Formacja
Propagowanie nauczania Ojca Świętego Franciszka oraz przeciwstawianie się instrumentalnemu traktowaniu jego słów i wypaczaniu ich treści przez media.
Wprowadzanie w życie nauczania Błogosławionego Jana Pawła II jako przygotowanie i dziękczynienie za dar kanonizacji.
Organizowanie spotkań formacyjnych dotyczących tematyki :
– niebezpieczeństwa związane z ideologią gender,
– in vitro – zagrożenia w aspekcie duchowym i medycznym,
– promowanie rodziny, która jest miejscem przekazywania życia i wychowania w wierze,
– rola i miejsce świeckich w Kościele – w kontekście hierarchiczności, posłuszeństwa i odpowiedzialności za Kościół.
Modlitwa
Prowadzenie comiesięcznej modlitwy za Kościół prześladowany i o pokój na świecie.
Kontynuowanie modlitwy w intencji parlamentarzystów, aby godnie, w poczuciu odpowiedzialności za dobro wspólne oraz z poszanowaniem chrześcijańskich wartości pełnili powierzone im przez naród zadania.
Modlitewne wspieranie inicjatyw podejmowanych na rzecz świętowania niedzieli.

Na podstawie: ak.org.pl

Fot: bp Marek Solarczyk – Facebook

Zobacz także
W poranek niedzieli Zmartwychwstania
Wystawa „Boże Młyny” potrzebuje nowego mecenasa

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość