WYDARZENIA

Orszak Trzech Króli

Już po raz drugi ulicami Świdnicy – stolicy naszej Diecezji przejdzie Orszak Trzech Króli. Orszaki będą też maszerować ulicami: Wałbrzycha, Dzierżoniowa, Świebodzic, Ząbkowic Śląskich, Kłodzka, Barda, Dobromierza i Kudowy Zdroju.

To wydarzenie staje się już piękną miejską tradycją, dzięki której ulice naszych miast rozbrzmiewały najpiękniejszymi polskimi kolędami i pastorałkami. Inicjatywa ma błogosławieństwo Księdza Biskupa Ignacego Deca oraz samorządowców w poszczególnych gminach Diecezji Świdnickiej.

Orszak Trzech Króli odbędzie się oczywiście już w najbliższy poniedziałek 6 stycznia 2014 r. według poniższego planu:

– Świdnica – ok. godz. 12:30 – po Mszy pw. św. w Katedrze Św. Stanisława i Św. Wacława,

– Wałbrzych – ok. godz. 12:00, po Mszy św. w kolegiacie pw. św. Aniołów Stróżów,

– Dzierżoniów – godz. 14:30, od kościoła pw. Maryi Matki Kościoła,

– Świebodzice – godz. 13:00, od Parku Miejskiego,

– Ząbkowice Śląskie – ok. godz. 13:00, po Mszy św. w kościele pw. Św. Anny,

– Bardo – godz. 14:00, parking przy Skalnej Półce,

– Kłodzko – ok. godz. 12:00, po Mszy św. w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny,

– Dobromierz – ok. godz. 12:00, po Mszy św. w kościele pw.  św. Apostołów Piotra i Pawła,

– Kudowa Zdrój – godz. 13:30, Park Zdrojowy,

Serdecznie zachęcamy do udziału we wspólnym kolędowaniu w naszych miastach. Każdy uczestnik otrzyma bezpłatnie koronę i śpiewnik.

(kk)

Zobacz także
Słuchasz Pana?
Dziś Polska znów jest w potrzebie
Komentarze (1)
  • […] 06. 01. 2014 – przez cały dzień – Orszak Trzech Króli – obchody uroczystości Objawienia Pańskiego w: Świdnicy, Wałbrzychu, Świebodzicach, Dzierżoniowie, Ząbkowicach Śląskich, Kłodzku, Bardzie, Kudowie Zdroju i Dobromierzu – wg planu dostępnego w naszym serwisie.   […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość