WYDARZENIA

Zabrzmiało raz jeszcze Bożym Narodzeniem

Podczas koncertu Formacji „Cantata” znaleźliśmy się raz jeszcze w cudownym klimacie Świąt Bożego Narodzenia. Za kilka dni zakończy się tradycyjny w Polsce okres kolędowania i ten występ był swego rodzaju podsumowaniem pięknego czasu świętowania przyjścia Pana Jezusa na świat.

Koncert odbył się – tak jak zapowiadał portal AKCJA – w minioną niedzielę, w kościele parafialnym pw. Św. Jadwigi w Ząbkowicach Śląskich. Wstęp do koncertu uczynił i na zakończenie podziękował za wspólne śpiewanie ks. dziekan Bogdan Wolniewicz, którego otwartość sprawia, iż mieliśmy w mijającym czasie wiele kulturalnych spotkań w tej pięknej  i odnawianej staraniem miejscowych duszpasterzy świątyni. Jest ona ogrzewana, co kontrastowało z panującym na zewnątrz siarczystym mrozem.

Przede wszystkim jednak temperaturę podnosił entuzjazm śpiewających i treści przez nich opowiadane w kolejnych utworach wlewały w serca słuchających wiele duchowego ciepła. Wszystkie zaśpiewane przez cały zespół utwory były starannie opracowane. Nie brakowało zupełnie nowych aranżacji i ujawniały się talenty wszystkich występujących i jednocześnie zapraszających do wspólnego śpiewu. Obecni w kościele – niezależnie od wieku – nie tylko słuchali pięknych kolęd, pastorałek i piosenek. Były też bowiem chwile, gdy wszyscy śpiewali, co czyniło z tego niezwykłego wieczoru wspólną modlitwę. Uśmiechnięte twarze, aplauz licznie obecnych w kościele osób świadczyły o tym, iż koncert sprawił wiele przyjemności.

OBSZERNA RELACJA Z KONCERTU NA PORTALU ZĄBKOWICE4YOU.PL

(kk)

Na podstawie: ząbkowice4YOU.pl

Zobacz także
Biskup Mirosław Milewski nowym krajowym asystentem Akcji Katolickiej
Noc konfesjonałów

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość