WYDARZENIA

Uśmierzanie bólu przez morderstwo

Parlament Belgii przyjął 13 lutego 2014 r. ustawę dopuszczającą eutanazję dzieci. Lekarze mają teraz prawo do mordowania osób poniżej 18 roku życia, które są nieuleczalnie chore i cierpią z powodu silnego bólu, bez perspektyw na polepszenie stanu zdrowia. 

Nowe prawo stanowi, że taka decyzja musi być zatwierdzona przez rodziców i lekarza, a młody pacjent musi być świadomy sytuacji i rozumieć, co oznacza eutanazja. Ustawa ta ma precedensowe znaczenie, ponieważ jest sygnałem dla przywódców innych europejskich państw, że społecznie dopuszczalne może być wprowadzenie takich przepisów w innych krajach. Istnieją szokujące doniesienia o swobodnym (tzn. bez wiedzy i „zgody” chorego) stosowaniu eutanazji nie tylko w Holandii, ale również w Belgii. Belgijscy pediatrzy zwracają uwagę na fakt, że argument uśmierzania bólu przez morderstwo jest absurdalny nie tylko ze względu na sam fakt zabijania człowieka, ale też dlatego, że opieka paliatywna dla dzieci jest w stanie przynieść ulgę w cierpieniu zarówno podczas pobytu w szpitalu, jak i w domu.

Wielu członków Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy podpisało deklarację uznającą to prawo za zdradę wobec najbardziej zagrożonych dzieci w Belgii oraz za ustawodawstwo, które „promuje niedopuszczalne przekonanie, jakoby życie mogło być niegodne życia, a to podważa podstawę cywilizowanego społeczeństwa”. Po tym, jak Parlament Belgii przyjął nowe prawo, Król Belgów Filip I, otrzyma je do podpisania. Teoretycznie, może odmówić podpisu. Jest to jednak bardzo trudna postawa. Król stoi przed możliwością dokonania najważniejszego wyboru, jakim jest stanięcie po stronie godności każdej osoby ludzkiej. Warto dodać, że jego wuj, król Baldwin, bohatersko nie zgodził się na proaborcyjne zmiany w 1990 r.

Podjęta przez belgijski parlament ustawa dopuszczająca eutanazję dzieci to jeden z najokrutniejszych aktów prawnych współczesnej Europy. Zachęta do ludobójstwa w kraju uzurpującym sobie tytuł demokratycznego to hańba dla tego państwa, dla tamtejszych elit politycznych, a także dla środowisk katolickich, które przyzwalają na podobne akty gwałtu na chrześcijańskiej cywilizacji miłości. Pokładamy głęboką wiarę, że nasz protest i modlitwa o roztropność dla króla Belgów pozwolą przeciwstawić się barbarzyńskim decyzjom belgijskich parlamentarzystów.

Możemy TUTAJ podpisać się pod apelem do Króla Belgów, aby tej ustawy nie podpisał. Apelujemy o podpisanie i prosimy o zachęcanie do składania podpisu pod europejską petycją skierowaną do Filipa I. Petycję poparło dotąd prawie 150 000 osób.

(kk)

Na podstawie: citizengo.org

Fot: labmate-online.com

Zobacz także
Gniew
Akcja Katolicka wobec swojej historii i zadań współczesności – w 20. rocznicę istnienia (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status