WYDARZENIA

Wsłuchani na nauczanie naszego Pasterza

Walka z krzyżem i o krzyż ma swoją długą i dramatyczną historię. Wrogowie, którzy chcieli niszczyć chrześcijaństwo, zawsze podejmowali walkę z krzyżem. Dramatycznie wyglądają także ostatnie stronice historii zapisane wydarzeniami po drugiej wojnie światowej w Polsce, Europie i świecie. Starsze pokolenie Polaków pamięta z autopsji tę walkę, poczynając od usuwania krzyży ze szpitali, szkół i innych budynków użyteczności publicznej w okresie stalinowskim, poprzez walkę o krzyż na Żwirowisku w Oświęcimiu, aż do ostatniego sporu o krzyż w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu przed Pałacem Prezydenckim.

Nauczanie o Krzyżu ubogaca nas duchowo w okresie Wielkiego Postu. Tym bardziej, że cytowane wyżej słowa wypowiedział Pasterz Diecezji Świdnickiej Ksiądz Biskup Ignacy Dec. Dzisiaj mija 10-lecie sakry biskupiej Księdza Biskupa.

Z tej okazji otaczamy pierwszego biskupa Diecezji Świdnickiej serdeczną modlitwą w intencji dalszej owocnej posługi dla wspólnoty Kościoła Katolickiego. Życzymy naszemu Księdzu Biskupowi obfitości darów Ducha Świętego, opieki Maryi Królowej Polski oraz wielu dobrodziejstw w codziennej pracy duszpasterskiej.

Pozostajemy z wiernym oddaniem i zapewniamy, że Akcja Katolicka chce być nieustannie pomocą w głoszeniu Ewangelii i budowaniu wspólnoty Kościoła w Diecezji Świdnickiej. W imieniu członków i sympatyków Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej –

Monika Rejman

Prezes Zarządu

Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej

 

ks. Sławomir Augustynowicz

asystent diecezjalny Akcji Katolickiej

Zobacz także
Boga trzeba słuchać bardziej niż ludzi
Kierunki działania Akcji Katolickiej na rok 2016 r.

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status