WYDARZENIA

Wsłuchani na nauczanie naszego Pasterza

Walka z krzyżem i o krzyż ma swoją długą i dramatyczną historię. Wrogowie, którzy chcieli niszczyć chrześcijaństwo, zawsze podejmowali walkę z krzyżem. Dramatycznie wyglądają także ostatnie stronice historii zapisane wydarzeniami po drugiej wojnie światowej w Polsce, Europie i świecie. Starsze pokolenie Polaków pamięta z autopsji tę walkę, poczynając od usuwania krzyży ze szpitali, szkół i innych budynków użyteczności publicznej w okresie stalinowskim, poprzez walkę o krzyż na Żwirowisku w Oświęcimiu, aż do ostatniego sporu o krzyż w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu przed Pałacem Prezydenckim.

Nauczanie o Krzyżu ubogaca nas duchowo w okresie Wielkiego Postu. Tym bardziej, że cytowane wyżej słowa wypowiedział Pasterz Diecezji Świdnickiej Ksiądz Biskup Ignacy Dec. Dzisiaj mija 10-lecie sakry biskupiej Księdza Biskupa.

Z tej okazji otaczamy pierwszego biskupa Diecezji Świdnickiej serdeczną modlitwą w intencji dalszej owocnej posługi dla wspólnoty Kościoła Katolickiego. Życzymy naszemu Księdzu Biskupowi obfitości darów Ducha Świętego, opieki Maryi Królowej Polski oraz wielu dobrodziejstw w codziennej pracy duszpasterskiej.

Pozostajemy z wiernym oddaniem i zapewniamy, że Akcja Katolicka chce być nieustannie pomocą w głoszeniu Ewangelii i budowaniu wspólnoty Kościoła w Diecezji Świdnickiej. W imieniu członków i sympatyków Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej –

Monika Rejman

Prezes Zarządu

Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej

 

ks. Sławomir Augustynowicz

asystent diecezjalny Akcji Katolickiej

Zobacz także
Zmartwychwstały
Chata

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość