WYDARZENIA

Niezwyczajne rekolekcje dla małżeństw

Jeśli jesteś szczęśliwa / szczęśliwy w swoim małżeństwie, pragniesz jednak pogłębić wiarę oraz przeżyć niezwykłe rekolekcje i spotkanie z Bogiem – przyjedźcie. Jeśli widzicie w waszym małżeństwie problemy, Jeśli wydaje się Wam, że po tylu latach spędzonych z sobą nic Was nie zaskoczy – przyjedźcie. A może dopiero niedawno Wasz związek się rozpoczął, szukacie drogowskazu i pytacie się jak żyć? Przyjedźcie.

Sara ze starotestamentowej Księgi Tobiasza to kobieta silnie doświadczana  przez życie. Każdy z jej siedmiu mężów umiera w czasie nocy poślubnej.  Nieszczęśliwa i wykpiwana przez otoczenie, nierozumiejąca swej dramatycznej historii,  zastanawia się nad samobójstwem. Powstrzymuje ją myśl o ściągnięciu hańby na rodziców.  Zdesperowana prosi Boga o śmierć.  On jednak postanawia pomóc jej w inny sposób. W życiu Sary pojawia się  Tobiasz – mężczyzna, który od początku jest jej przeznaczony na męża.  Nim jednak ich życie całkowicie się ułoży, muszą przejść próbę,  dzięki której doświadczą wszechmocy Boga. Jak ta historia odnosi się do małżeństwa we współczesnych czasach?  Dlaczego w oparciu o nią prowadzony jest kurs?  Tobiasz i Sara próbują budować życie według własnych koncepcji,  nic im się nie układa, a oni cierpią i nie rozumieją dlaczego? Wszystko zmienia się z chwilą, gdy przestają realizować swoją wolę,  a zaczynają pełnić wolę Boga, na Nim budować wspólne życie.  Wtedy dopiero wszystko normalnieje, zaczyna prawidłowo funkcjonować. Celem kursu jest pokazanie tego mechanizmu. Małżeństwo jest bowiem sakramentem, a Bóg jest jego fundamentem. Ten kurs to swoiste rekolekcje dla małżonków. To czas odnowienia,  a może po raz pierwszy podjęcia decyzji o tym, na kim budować małżeństwo. To spotkanie dwóch wspólnot osób: Boga w Trójcy Jedynego z małżeństwem, które stanowi jedność męża i żony. Na kursie „Tobiasz i Sara” nie usłyszysz samych słów. Nie spodziewaj się tu wykładów umoralniających i pouczających. Będzie to bardzo intensywny czas, pełen aktywizacji i głębokich przeżyć duchowych.

Rekolekcje rozpoczynają się w piątek 9 maja 2014 r., godz. 17:00 i  trwają do niedzieli 11 maja 2014 r., godz. 14:00. Miejscem spotkań jest Ośrodek Formacji Świętorodzinnej (ul. Zamkowa 10 – Szczytna). Wszelkich informacji udziela ks. Paweł Sobczak (tel: 797907402, e-mail: 1pawso@gmail.com ).

(kk)

Na podstawie: szczytnik.msf.opoka.org.pl

Zobacz także
Siła modlitwy – podróżnik po zaświatach
Zimowisko

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status