WYDARZENIA

Nikt nie ma większej miłości

„Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie oddaje za przyjaciół swoich” – odpowiedzią na Chrystusowe wezwanie do dawania świadectwa bezinteresownej miłości jest Honorowe Krwiodawstwo.

To dzięki honorowym dawcom krwi wiele istnień ludzkich zostało uratowanych. Oddawanie krwi jest szczególnie ważne w okresie letnim, gdy zdarza się najwięcej wypadków, a honorowi krwiodawcy wyjeżdżają na urlop.

Szczególną prośbę kierujemy do wszystkich osób zdrowych w wieku od 18-60 roku życia, aby zgłaszały się do punktów poboru krwi (www.rckik.walbrzych.pl) celem oddania krwi tego życiodajnego leku. Pamiętajmy, że krwi nie można wyprodukować, może ją podarować jedynie człowiek. Niech odpowiedź na ten Apel będzie naszym dziękczynieniem za jubileusz 10-lecia istnienia Diecezji Świdnickiej oraz za dar kanonizacji Jana Pawła II.

ks. Paweł Pleśnierowicz

Diecezjalny Duszpasterz Honorowych Dawców Krwi

mgr farm. Leszek Radojewski

Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Wałbrzychu

 

(kk)

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Zanim się pojawiłeś
Polska – nasza Ojczyzna. Bądź patriotą!

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość