WYDARZENIA

Życie jest radością

Pełne entuzjazmu i refleksji zarazem były śpiewy zespołu chóralnego „Vivace”, którego koncert odbył się tydzień temu w Ząbkowicach Śląskich.

Występ był wyrazem wdzięczności Polaków za Papieża – Świętego Jana Pawła II. Stał się dla występujących i dla słuchaczy świetną okazją do przypomnienia sobie słów i czynów, jakie zostawił swoim rodakom Karol Wojtyła. Większość kompozycji dotykała bowiem wartości życia, jego piękna, związanych z nim poświęceń i radości, jaką daje życie traktowane jako dar dla innych ludzi. Formacja „Vivace” to kilkunastu nauczycieli i kilkudziesięciu uczniów – zuchów i harcerzy, którzy na co dzień spotykają się w swojej Szkole Podstawowej noszącej imię Jana Pawła II w Kietrzu. Koncert składał się z trzech części, w których kolejno śpiewały chóry: dziecięcy, nauczycielski i wspólnie oba. W każdej z części były piosenki śpiewane razem, jak i wykonywane solowo. Program wykonywany przez zespół nauczycielski wzbogacony był także o cytaty z tekstów Świętego Jana Pawła II. Gospodarzami występu byli duszpasterze Parafii pw. Św. Jadwigi – ks. Bogdan Wolniewicz oraz ks. Jan Sroka.

Koncert „Vivace” był – szczęśliwym zbiegiem okoliczności – przygotowaniem do mającego się odbyć w Ząbkowicach Śląskich w niedzielę 1 czerwca br. Marszu dla Życia i Rodziny, o którym informowaliśmy już  pisaliśmy na Portalu AKCJA.

(kk)

Na podstawie: zabkowice4you.pl

Zobacz także
Ślady stóp
Zawsze możesz wybrać MIŁOŚĆ

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status