WYDARZENIA

Życie jest radością

Pełne entuzjazmu i refleksji zarazem były śpiewy zespołu chóralnego „Vivace”, którego koncert odbył się tydzień temu w Ząbkowicach Śląskich.

Występ był wyrazem wdzięczności Polaków za Papieża – Świętego Jana Pawła II. Stał się dla występujących i dla słuchaczy świetną okazją do przypomnienia sobie słów i czynów, jakie zostawił swoim rodakom Karol Wojtyła. Większość kompozycji dotykała bowiem wartości życia, jego piękna, związanych z nim poświęceń i radości, jaką daje życie traktowane jako dar dla innych ludzi. Formacja „Vivace” to kilkunastu nauczycieli i kilkudziesięciu uczniów – zuchów i harcerzy, którzy na co dzień spotykają się w swojej Szkole Podstawowej noszącej imię Jana Pawła II w Kietrzu. Koncert składał się z trzech części, w których kolejno śpiewały chóry: dziecięcy, nauczycielski i wspólnie oba. W każdej z części były piosenki śpiewane razem, jak i wykonywane solowo. Program wykonywany przez zespół nauczycielski wzbogacony był także o cytaty z tekstów Świętego Jana Pawła II. Gospodarzami występu byli duszpasterze Parafii pw. Św. Jadwigi – ks. Bogdan Wolniewicz oraz ks. Jan Sroka.

Koncert „Vivace” był – szczęśliwym zbiegiem okoliczności – przygotowaniem do mającego się odbyć w Ząbkowicach Śląskich w niedzielę 1 czerwca br. Marszu dla Życia i Rodziny, o którym informowaliśmy już  pisaliśmy na Portalu AKCJA.

(kk)

Na podstawie: zabkowice4you.pl

Zobacz także
Genom człowieka – dziedzictwo i zobowiązanie
Muzyka katedr

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość