WYDARZENIA

Jeden z dziewięciorga po raz siódmy

W Ząbkowicach Śląskich odbył się VII Finał Turnieju Wiedzy Religijnej „Jeden z Dziewięciu”.

Celem turnieju, którego przebieg Portal AKCJA relacjonował także rok temu,  jest poszerzanie wiedzy o różnych aspektach życia religijnego, a szczególnie wiedzy o Tradycji Kościoła, a także zjawiskach kulturowych i obyczajach nawiązujących do chrześcijaństwa. Wiele pytań obejmuje nie tylko przyswajane podczas katechez rozeznanie w sprawach życia duchowego, ale także usystematyzowaną wiedzę teologiczną. W przeprowadzonym w miniony wtorek i trwającym niemal dwie godziny konkursuie wzięło udział dziewięcioro dziewcząt i chłopców – uczniów dwóch ząbkowickich szkół podstawowych: Klaudia Filak, Patrycja Barylska, Maja Styczyńska, Anna Łata, Mateusz Jagoda, Michał Bednarczyk, Michał Owczarek, Marcin Owczarek i Jakub Chociaj.

Tak jak podczas eliminacji odbywających się przez kolejne miesiące mijającego roku szkolnego, tak i na „ostatniej prostej” padały konkretne pytania odczytywane przez prowadzącego finał, a odpowiedzi musiały być rzeczowe i udzielane bardzo szybko. Pierwsze miejsce zdobył Mateusz Jagoda, który w nagrodę w czasie wakacji weźmie udział w spotkaniu Mariapoli na Mazurach. Na drugiej pozycji uplasował się Michał Bednarczyk, zaś na trzeciej Patrycja Barylska. Cała trójka to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki i podopieczni siostry Elżbiety Żero. Pozostali uczestnicy finału, którzy zdobyli symboliczne „czwarte miejsce”, otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz  upominki (w tym roczną prenumeratę „Małego Gościa Niedzielnego”. Organizatorem serii konkursów trwających przez cały rok szkolny jest Bogusław Nowak – prezes Stowarzyszenia Dom Prasy Katolickiej.

(kk)

Na podstawie: zabkowice4you.pl

Zobacz także
Noc kościołów
Na Pomorzu potrzebna jest każda para rąk!

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status