WYDARZENIA

To było niemożliwe

36 lat temu Pan powołał polskiego kardynała Karola Wojtyłę z Krakowa na Stolicę Piotrową w Rzymie. Wtedy wydawało się to niemożliwe, nieprawdopodobne, chwilami niewiarygodne. Wieczór 16 października 1978 roku przeszedł do historii Kościoła Powszechnego, historii Polski i naszego osobistego doświadczenia, jako data przełomowa.

Dzisiaj wspominamy tamto wydarzenie i przez myśli przewijają się wspomnienia, refleksje i przeżycia, jakie do dzisiaj budzi w nas osoba Jana Pawła II – dzisiaj Świętego i Patrona Rodzin. Niech nie zabraknie nam dzisiaj czasu także na modlitwę przez wstawiennictwo naszego Świętego Papieża. Obejrzyjmy także kilkunastominutowy film opracowany przez  Centrum Jana Pawła II.

Zobacz także
Msza święta o uzdrowienie
Ja Jestem

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość