WYDARZENIA

Serce Diecezji Świdnickiej

Katedra pod wezwaniem Świętych Stanisława i Wacława w Świdnicy jest matką wszystkich kościołów Diecezji Świdnickiej. W tym miejscu odbywają się najważniejsze liturgie sprawowane w naszym Kościele lokalnym. To centrum całej wspólnoty diecezjalnej, do którego przybywają wierni, aby spotkać się wokół ołtarza Chrystusowego wraz z biskupami. W tej świątyni konsekrowano ich i tu oni udzielają daru święceń kolejnym pokoleniom powołanych do kapłaństwa. Tu również toczy się życie parafii katedralnej pełne zwyczajnych codziennych radości i problemów.

Na zdjęciu widzimy strzelistą sylwetkę Katedry Świdnickiej, gdzie w niedzielę 23 listopada 2014 r. o godz. 10:00 – w uroczystość Chrystusa Króla – spotkają się członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej. Podczas Mszy św. Ksiądz Biskup Ignacy Dec dokona poświęcenia sztandaru Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej. Został on wykonany przez Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji z Ząbkowic Śląskich z okazji 10-lecia Akcji Katolickiej w naszej diecezji.

Kolejne zdjęcie, jakie publikujemy w ramach cyklu  Zostań reporterem Portalu AKCJA jest jednocześnie zaproszeniem do udziału we wspólnej modlitwie.

Zobacz także
Niedziela wolna od handlu
Wspólna modlitwa o uzdrowienie
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status