WYDARZENIA

Serce Diecezji Świdnickiej

Katedra pod wezwaniem Świętych Stanisława i Wacława w Świdnicy jest matką wszystkich kościołów Diecezji Świdnickiej. W tym miejscu odbywają się najważniejsze liturgie sprawowane w naszym Kościele lokalnym. To centrum całej wspólnoty diecezjalnej, do którego przybywają wierni, aby spotkać się wokół ołtarza Chrystusowego wraz z biskupami. W tej świątyni konsekrowano ich i tu oni udzielają daru święceń kolejnym pokoleniom powołanych do kapłaństwa. Tu również toczy się życie parafii katedralnej pełne zwyczajnych codziennych radości i problemów.

Na zdjęciu widzimy strzelistą sylwetkę Katedry Świdnickiej, gdzie w niedzielę 23 listopada 2014 r. o godz. 10:00 – w uroczystość Chrystusa Króla – spotkają się członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej. Podczas Mszy św. Ksiądz Biskup Ignacy Dec dokona poświęcenia sztandaru Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej. Został on wykonany przez Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji z Ząbkowic Śląskich z okazji 10-lecia Akcji Katolickiej w naszej diecezji.

Kolejne zdjęcie, jakie publikujemy w ramach cyklu  Zostań reporterem Portalu AKCJA jest jednocześnie zaproszeniem do udziału we wspólnej modlitwie.

Zobacz także
Twoja AKCJA
Diecezjalny Turniej Piłki Siatkowej Wspólnot Młodzieżowych
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość