WYDARZENIA

Dla dobra rodziny

Synod Biskupów w Rzymie, który miał być poświęcony rodzinie, został wykorzystany do przeprowadzenia ataku na tradycyjne nauczanie Kościoła.

Niektórzy biskupi z Niemiec oraz Ameryki Południowej zaproponowali sformułowania niedwuznacznie sugerujące możliwość dopuszczenia do Komunii Świętej osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Robocza wersja dokumentu końcowego Synodu zawierała także bulwersujące stwierdzenie, że „homoseksualiści posiadają dary i cechy, które mogą zaoferować wspólnocie chrześcijańskiej”. Na szczęście zapisy te nie zyskały wymaganej ilości głosów, ale ich zwolennicy już zapowiadają, że w przyszłym roku, na kolejnym zgromadzeniu Synodu, będą starali się przeforsować swe stanowisko.

W kontekście takiego stanowiska znacznej części  hierarchów obecnych na Synodzie, za wszelką cenę starających się spełnić wyrażane w liberalnych mediach oczekiwania niechętnych nauce Kościoła  środowisk lewicowych, postawa Księdza arcybiskupa Stanisława Gądeckiego jest wyrazem odważnej i bezkompromisowej obrony nienaruszalnych fundamentów tego nauczania. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zadeklarował, że nie widzi możliwości stawiania na jednym poziomie związków jednopłciowych ze związkami sakramentalnymi. Polski hierarcha sprzeciwił się także sytuacji, w  której Kościół będzie zakładnikiem mediów, dostosowując nauczanie do aktualnie obowiązujących trendów.

Zdecydowane stanowisko arcybiskupa Gądeckiego stało się przyczyną licznych ataków na niego podejmowanych przez rozmaite środowiska, starające się wywierać nacisk na Kościół. Naszym obowiązkiem jest wsparcie Księdza Arcybiskupa poprzez podziękowania zawarte w liście oraz naszą modlitwę, by w dalszym ciągu, działając pod wpływem Ducha Świętego, odważnie bronił Kościoła.

Skorzystaj z dostępnego TUTAJ formularza, aby wyrazić swoje poparcie dla Księdza arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Wszystkie podpisy  zostaną wraz z treścią listu przekazane Księdzu Arcybiskupowi.

Na podstawie: popierajmy.pl

Zobacz także
Drugie międzynarodowe muzykowanie
Święty Marcin wróci

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status