WYDARZENIA

Druga szansa

„Druga szansa” – najnowszy film Susanne Bier, reżyserki nagrodzonego Oscarem, Złotym Globem i Europejską Nagrodą Filmową „W lepszym świecie” (2010). To kolejny projekt, za którego produkcję odpowiada Sisse Graum Jørgensen  – jedna z najczęściej nagradzanych duńskich producentek filmowych. Jørgensen ma na swoim koncie takie produkcje jak: „Obywatel roku”, „Polowanie”, „Wesele w Sorrento”, „Bracia” czy „Wilbur chce się zabić”. Na ekrany polskich kin wchodzi 27 lutego br.

O filmie: Andreas (Nikolaj Coster-Waldau) i Simon (Ulrich Thomsen), detektywi a zarazem najlepsi przyjaciele, prowadzą całkowicie odmienny tryb życia. Simon – świeżo upieczony rozwodnik spędza większość czasu na upijaniu się w lokalnym nocnym klubie, podczas gdy Andreas wiedzie poukładane życie z piękną żoną i synem. Pewnego dnia policjanci zostają wezwani na interwencję do patologicznej rodziny. Andreas i Simon stają się świadkami szokującego przykładu zaniedbania, gdy w szafie znajdują płaczące dziecko. Niebawem działania, które w akcie desperacji podejmie główny bohater okażą się wynikiem rozpaczliwej sytuacji, w jakiej znajdzie się jego rodzina.

„Druga szansa” to bardzo poruszający i dopracowany wizualnie portret ludzi, którzy muszą się zmierzyć z prawdziwą tragedią. Mądra opowieść o wyborach, podejmowanych decyzjach i odnajdywaniu prawidłowej życiowej ścieżki. To film o tych, którym wydawało się, że bez mrugnięcia okiem są w stanie wskazać różnicę między tym co dobre, a tym co złe. Druga szansa jest także wiwisekcją ludzi zdesperowanych, którzy swoje postępowania widzą w innym świetle niż gdyby czynili to inni ludzie. To również obraz podejmujący znacznie więcej niż trudne pytania o moralnie nieprzekraczalne granice. Pokazuje skutki odejścia od etycznego światopoglądu, dzięki czemu pozwala na nowo zdefiniować i odkryć sens człowieczeństwa w niezwykle spokojny i stonowany sposób. Reżyserka stworzyła bardzo przejmujący obraz w którym pokazuje jak szybko odrzucamy przyjęte wartości, gdy życie które znamy nagle zostaje przewrócone do góry nogami.

Na podstawie: ekai.pl

Zobacz także
Diecezjalne Studium Życia Rodzinnego
Modlitwa wzajemna

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status