WYDARZENIA

III Pielgrzymka Motocyklistów Dolnego Śląska

III Pielgrzymka Motocyklistów Dolnego Śląska  do Wambierzyckiej Królowej Rodzin i Patronki Ziemi Kłodzkiej odbędzie się 26  kwietnia 2015 r.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 11:00 uroczystą Mszą Świętą w Bazylice w Wambierzycach. O godz. 12:00 uformowana kolumna pojazdów wyruszy do Kłodzka trasą przez Radków i Nową Rudę. Podróż zakończy się na zabytkowej Twierdzy Kłodzko ok. godz. 14.00. W Pielgrzymce Motocyklistów weźmie udział kilkaset motocyklistów. Wszystkie datki zebrane podczas wręczania pamiątkowych „blach”, jak też pieniądze ze sprzedaży losów loterii fantowej zostaną przekazane na rzecz potrzebujących. Organizatorzy przepraszają kierowców za wszelkie utrudnienia w ruchu drogowym na trasie przejazdu Pielgrzymki. Organizatorzy wszystkich serdecznie zapraszają. Zarówno tych, co już mieli okazję wziąć udział w poprzednich imprezach, jak i tych, których jeszcze nie gościli. Szczegóły na infografikach.

Po dotarciu do Twierdzy Kłodzkiej rozpocznie się tam wielki festyn pełen atrakcji. W programie koncerty zespołów muzycznych, m.in. grupy CIPIERSI, konkursy dla motocyklistów i niezmotoryzowanych oraz najmłodszych uczestników, a także loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami (weekendowe pobyty w hotelach, romantyczne kolacje, zabiegi kosmetyczne). Nie zabraknie świetnie zaopatrzonego zaplecza gastronomicznego. Wstęp na imprezę wolny. 25 kwietnia br. wstęp na Twierdzę Kłodzko dla mieszkańców Kłodzka za darmo (po okazaniu dowodu lub innego dokumentu stwierdzającego zameldowanie). Zwiedzanie Twierdzy z przewodnikiem w cyklach co 30 minut.

Głównym organizatorem imprezy jest Nowa Ruda Bikers. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli poseł na Sejm RP Monika Wielichowska oraz senator RP Stanisław Jurcewicz. Współorganizatorami są: Urząd Miasta Kłodzka, Urząd Miejski w Nowej Rudzie, Gmina Radków, Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji, Twierdza Kłodzko, Komenda Powiatowa Policji w Kłodzku, Automobilklub Ziemi Kłodzkiej, Centrum Informacji Turystycznej i Promocji Gminy Radków oraz Ojcowie Franciszkanie.

Zobacz także
Wystawa „Boże Młyny” potrzebuje nowego mecenasa
Bardzo bolą mnie oszczerstwa wobec Polski i Polaków

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status