WYDARZENIA

Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła

A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat,

lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło:

bo złe były ich uczynki.

Każdy bowiem, kto się dopuszcza nieprawości,

nienawidzi światła i nie zbliża się do światła,

aby nie potępiono jego uczynków.

Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła,

aby się okazało, że jego uczynki są dokonane w Bogu.

(J 3, 14-21)

Od powyższego cytatu zaczyna się list, jaki 16 marca 2015 r. do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego skierowała prezes Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej Halina Szydełko. W liście czytamy dalej…

Szanowny Panie Prezydencie, komunikat o podpisaniu przez Pana ustawy wyrażającej zgodę na ratyfikację konwencji przemocowej jest złą informacją dla polskich rodzin i dla całej Polski. Nie zmienią tego faktu Pańskie słowa o zamiarze zbadania ustawy od strony prawnej, dość kuriozalne, gdyż nie trzeba być prawnikiem, żeby wiedzieć iż podstaw prawnych poszukuje się „przed” a nie „po” podjęciu decyzji.

Od Prezydenta RP społeczeństwo oczekuje, aby zawsze stawał w obronie Konstytucji i jednoznacznie wyrażał swoje stanowisko w tak istotnych kwestiach, jak te, których dotyka wspomniana ustawa. Mając na uwadze liczne wątpliwości  prawne związane z tym dokumentem, właściwym byłoby skierowanie go do Trybunału Konstytucyjnego, aby rozstrzygnąć pod kątem zgodności z ustawą zasadniczą Rzeczypospolitej Polskiej. Głęboko ubolewamy, że odrzucił Pan takie rozwiązanie.

W tej sytuacji jakiekolwiek próby przekonywania Pana o szkodliwości tzw. ustawy przemocowej wydają się wręcz niecelowe. Wygląda na to, że w tej sprawie bliższe są Panu doktrynerskie argumenty środowisk mających na celu „destrukcję ideału małżeństwa i rzeczywistej rodziny” niż wielu organizacji społecznych, nie tylko katolickich, z powagą i odpowiedzialnością podchodzących do bezpieczeństwa naszych rodzin, naszych dzieci, do bezpieczeństwa Polski, na które powołuje się Pan w swoich hasłach wyborczych.

Do wyborów prezydenckich dzielą nas tylko i aż dwa miesiące. Ufam, że trwająca kampania mimo wszystko nie zagłuszy wołania polskiego społeczeństwa o słowa Prawdy w kwestii  ważnych dla nas Praw, w kontekście ich negacji w podpisanej przez Pana konwencji.

Z poważaniem

Halina Szydełko

Prezes Zarządu Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej

Na podstawie: ak.org.pl

 

Zobacz także
Nasza Katedra
Sprawa Chrystusa

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość