WYDARZENIA

Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła

A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat,

lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło:

bo złe były ich uczynki.

Każdy bowiem, kto się dopuszcza nieprawości,

nienawidzi światła i nie zbliża się do światła,

aby nie potępiono jego uczynków.

Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła,

aby się okazało, że jego uczynki są dokonane w Bogu.

(J 3, 14-21)

Od powyższego cytatu zaczyna się list, jaki 16 marca 2015 r. do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego skierowała prezes Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej Halina Szydełko. W liście czytamy dalej…

Szanowny Panie Prezydencie, komunikat o podpisaniu przez Pana ustawy wyrażającej zgodę na ratyfikację konwencji przemocowej jest złą informacją dla polskich rodzin i dla całej Polski. Nie zmienią tego faktu Pańskie słowa o zamiarze zbadania ustawy od strony prawnej, dość kuriozalne, gdyż nie trzeba być prawnikiem, żeby wiedzieć iż podstaw prawnych poszukuje się „przed” a nie „po” podjęciu decyzji.

Od Prezydenta RP społeczeństwo oczekuje, aby zawsze stawał w obronie Konstytucji i jednoznacznie wyrażał swoje stanowisko w tak istotnych kwestiach, jak te, których dotyka wspomniana ustawa. Mając na uwadze liczne wątpliwości  prawne związane z tym dokumentem, właściwym byłoby skierowanie go do Trybunału Konstytucyjnego, aby rozstrzygnąć pod kątem zgodności z ustawą zasadniczą Rzeczypospolitej Polskiej. Głęboko ubolewamy, że odrzucił Pan takie rozwiązanie.

W tej sytuacji jakiekolwiek próby przekonywania Pana o szkodliwości tzw. ustawy przemocowej wydają się wręcz niecelowe. Wygląda na to, że w tej sprawie bliższe są Panu doktrynerskie argumenty środowisk mających na celu „destrukcję ideału małżeństwa i rzeczywistej rodziny” niż wielu organizacji społecznych, nie tylko katolickich, z powagą i odpowiedzialnością podchodzących do bezpieczeństwa naszych rodzin, naszych dzieci, do bezpieczeństwa Polski, na które powołuje się Pan w swoich hasłach wyborczych.

Do wyborów prezydenckich dzielą nas tylko i aż dwa miesiące. Ufam, że trwająca kampania mimo wszystko nie zagłuszy wołania polskiego społeczeństwa o słowa Prawdy w kwestii  ważnych dla nas Praw, w kontekście ich negacji w podpisanej przez Pana konwencji.

Z poważaniem

Halina Szydełko

Prezes Zarządu Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej

Na podstawie: ak.org.pl

 

Zobacz także
Nowe Sanktuarium
#ZatrzymajAborcje

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status