WYDARZENIA

Święty na znaczkach pocztowych

W Muzeum Dawnego Kupiectwa udostępniona zostanie wystawa pt. „Święty Jan Paweł II na znaczkach pocztowych”. Wystawa została przygotowana z kolekcji Jerzego Ozgi.

Jerzy (Jurek) Ozga – rocznik 1958. Mieszkaniec Sobótki, miejscowości u podnóża góry Ślęży. Pasję zbierania znaczków pocztowych zaszczepili mu rodzice, zwłaszcza matka. Znaczki kolekcjonuje od 1965 roku. Filatelistyką specjalistyczną zajmuję się do dnia dzisiejszego. W 1979 roku zaczął zbierać wszystkie możliwe do “zdobycia” znaczki z papieżem Janem Pawłem II i ta pasja trwa do dnia dzisiejszego. Jego kolekcja liczy kilkanaście tysięcy znaczków. Zbieranie tych wielkich arcydzieł na małych skrawkach papieru daje mu bardzo dużo satysfakcji. Pasja ta przywróciła Jurkowi sens życia, nadała mu inny wymiar, stała się lekarstwem na problemy życiowe. W 2014 roku zorganizowano dwie wystawy z kolekcji Jurka Ozgi poświęcone naszemu wielkiemu rodakowi. Pierwsza odbyła się w Muzeum Ślężańskim w Sobótce, druga w Muzeum Kultury Przeworskiej w miejscowości Mokra koło Częstochowy. Autor wystawy pragnie podziękować wszystkim, którzy w niego wierzyli, wspierali i pomagali w przygotowaniu wystawy. Uważa, że warto mieć marzenia i życie z pasją.

Wernisaż wystawy pt. „Święty Jan Paweł II na znaczkach pocztowych” odbędzie się już dzisiaj, czyli w piątek 15 maja 2015 r. o godz. 18:00 Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy. Wystawę będzie można oglądać od 16 maja do 21 czerwca 2015 r. – wstęp wolny. Wydarzenie jest częścią tegorocznych Dni Papieskich w Świdnicy.

Zobacz także
W obronie Profesora Bogdana Chazana
Na zdradę ceny nie ma

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status