WYDARZENIA

Błogosławieństwo dzieci

Pozwól, by się narodziły. I aby Bóg nosił je na swoich dłoniach. Panie mój, tylko o to proszę – nieś Nowinę dla wątpiących. Niech źródło nie wysycha. Daj, aby było błogosławieństwo w dzieciach. Niech się rodzą ich tysiące (…). Jak wiosenne dzikie kwiaty. Patrioci i patriotki.

W wykonaniu węgierskiej formacji muzycznej „Kárpátia” usłyszymy pieśń – modlitwę. Muzycy obejmują nią Węgry, więc swoją Ojczyznę, ale przez polsko-węgierską przyjaźń, możemy się do tej oracji dołączyć. Możemy ją również rozszerzyć na Polskę – naszą Ojczyznę. Muzycy znad Dunaju grają tzw. folk-rock i śpiewają razem o historii swojego kraju od 2003 r. W prezentowanej dzisiaj piosence nawiązują do demograficznej zapaści, jaką przeżywają Węgry. Temat nie jest obcy i Polsce… Video jest uzupełnione o napisy w języku polskim.

Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Trzeba podziwiać, jak wiele dobrego czynią świeccy katolicy
„W” – jak WOLNOŚĆ

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość