NAMYSŁY

Daje wspaniałe światło na ziemię

Pierwsza kolęda jaką anioły powiedziały była przeznaczona dla biednych pasterzy w polu, na którym leżeli pilnując swych owiec w zimną noc, która była tak głęboka… Narodzony jest król Izraela… Spojrzeli w górę i ujrzeli gwiazdę jaśniejącą na wschodzie daleko za nimi i daje wspaniałe światło na ziemię i to ciągnie się dzień i noc. Kolęda, kolęda, kolęda, kolęda. Narodzony jest król Izraela.

„Pentatonix” to amerykański zespół muzyczny a capella, tworzony przez pięcioro wokalistów: Scotta Hoyinga, Kirstie Maldonado, Mitcha Grassiego, Avi’ego Kaplana i Kevina Olusoli. Są rozpoznawalni dzięki wykonywaniu tzw. cover’ów piosenek popowych. Trzymają się stylów takich, jak: pop, dubstep, electro, reggae, hip-hop i muzykę klasyczną. Melodyka i wokal zespołu sprawiają, że z ich piosenek emanuje pozytywna energia. W ich repertuarze nie brakuje nawiązań do duchowości chrześcijańskiej. Słowa zacytowane na wstępie pochodzą z piosenki, którą dzisiaj prezentujemy. Wprawdzie jej treść (śpiewana w języku angielskim) kojarzy się nam z Bożym Narodzeniem, ale przecież światło tych świąt trwa nadal…

Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Każda wojna jest następstwem katastrofy duchowej
Czym dzielą się uczniowie?

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status