U NAS

Nawiedziliśmy Bardo – udajemy się do Częstochowy

Zgodnie z dobrą tradycją członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej spotkali się na pielgrzymce do Sanktuarium Strażniczki Wiary w Bardzie.

Wszyscy przybyli mieli czas na osobistą modlitwę podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu w bardzkiej Bazylice. Następnie wspólnie otaczaliśmy ołtarz w trakcie Mszy św sprawowanej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ignacego Deca.

Uczestnicy pielgrzymki (tego dnia do Barda przybyli również pielgrzymi z dekanatów rejonu ząbkowickiego) wzięli też udział w modlitwie różańcowej na bardzkich dróżkach. Po wszystkich przeżyciach duchowych był czas na posilenie ciała i wspólne zdjęcia pod pomnikiem Świętego Jana Pawła II na dziedzińcu gościnnego klasztoru Ojców Redemptorystów. Serdecznie dziękujemy za liczne przybycie członków Akcji Katolickiej reprezentujących POAK-i z: Boguszowa Gorc, Głuszycy, Świdnicy, Dzierżoniowa, Pieszyc, Stronia Śląskiego, Kamieńca Ząbkowickiego oraz Udanina.

Do zobaczenia na kolejnej Pielgrzymce, tym razem do Tronu Jasnogórskiej Pani. Przypomnijmy, że już za miesiąc, czyli 18 czerwca 2016 r. bierzemy wspólnie udział w ogólnopolskiej pielgrzymce Akcji Katolickiej do Częstochowy. Autokar będzie zabierał pielgrzymów jadąc od Wałbrzycha (godz. 4:00), poprzez Świdnicę (godz. 4:45), Dzierżoniów (godz. 5:30) i Ząbkowice Śląskie (godz. 6:15). Najpierw skupiamy się pod miejscową katedrą i stamtąd Aleją Najświętszej Maryi Panny (ok. 3 km) przejdziemy pieszo na wały jasnogórskie. Tam celebrowana będzie Msza św. Będziemy na Jasnej Górze przez popołudnie, a powrót nastąpi w godzinach wieczornych. Przewidywany koszt udziału to jedynie 60 zł od osoby. Prezesi parafialnych oddziałów AK Diecezji Świdnickiej oraz inne osoby chcące uczestniczyć we wspólnym przeżyciu duchowym, jakim będzie modlitwa przed Cudownym Obrazem Matki Bożej, proszeni są o bezpośredni kontakt z Panem Jackiem Pawlikiem – tel: 793289184 / e-mail: jacekpawlik68@gmail.com – liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Ostateczny termin zgłaszania uczestników wspólnego wyjazdu upływa 7 czerwca br. lub w chwili wyczerpania miejsc.

 

FOT: Mirosław Jarosz
Zobacz także
Biskup Marek Mendyk nowym Biskupem Świdnickim
Święta Faustyna uczczona
3 komentarze
  • Akcja Katolicka cze 22,2016 z 22:25

    […] Katolickiej Diecezji Świdnickiej, pod przewodnictwem Pani prezes Magdaleny Jarosz, wyruszyła (zgodnie z wcześniejszym planem) o świcie i dotarła pod częstochowską katedrę pw. Świętej Rodziny w sobotni poranek jako […]

  • Akcja Katolicka cze 10,2016 z 07:34

    […] Jasną Górę. Świdniccy członkowie i sympatycy AK wezmą udział w tym spotkaniu w Częstochowie w sobotę 18 czerwca br. W trakcie posiedzenia członkowie zarządu rozważali możliwość organizacji wspólnego wyjazdu […]

  • Akcja Katolicka maj 20,2016 z 06:24

    […] DIAK. Zarząd omówił przebieg sobotniej pielgrzymki świdnickiej Akcji Katolickiej do Barda (zobacz relację). W związku z ustaleniami organizatorów krajowej pielgrzymki Akcji Katolickiej na Jasną Górę, […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status