NAMYSŁY

Jestem Twój, zbaw mnie Panie! Amen!

Gdy znów pomyśle, że wszystko mogę i lepiej wiem. Gdy znów zabłądzę i pogubię drogę Ty uratuj mnie. Obmyj wodą i ubierz w szaty nowe. Usta napełnij Twoim słowem. Jestem Twój, zbaw mnie Panie! Amen! W imię Twe niech tak się stanie. Amen. Bądź zawsze obok i mów, co dobre, a co złe. I daj mi nigdy już nie zwątpić w miłosierdzie Twe. Błogosławion ten, który zawsze słucha Ojca, Syna i Świętego Ducha. Jestem Twój, zbaw mnie Panie! Amen! W imię Twe niech tak się stanie. Amen.

Tydzień temu polska młodzież zgromadziła się po raz dwudziesty na Polach Lednickich, by w modlitwie doświadczyć wspólnoty. Kluczem tegorocznego zlotu było słowo: „Amen”. O tym mowa jest w piosence przewodniej i wokół znaczenia tego słowa skoncentrowane były wszystkie katechezy, rozważania. To było radosne „Amen” – w tym roku szczególnie, bo przecież za kilka tygodni Polska będzie miejscem 31. Światowych Dni Młodzieży pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka. „Amen” to przesłanie, które uczestnikom spotkania w Lednicy zostawił śp. ojciec Jan  Góra.

Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Lumen Fidei
Im wszystkim trzeba głosić, że Chrystus jest zwycięzcą

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość