WYDARZENIA

Znad Dunaju nad Nysę Kłodzką

Franz Hauk – organista z Niemiec, juror wielu konkursów muzycznych i prowadzący kursy mistrzowskie zagra podczas drugiego tegorocznego koncertu Bardzkiego Lata Organowego. Pierwszy odbył się pod koniec czerwca br.

Urodzony w roku 1955 w Neuburgu nad Dunajem Franz Hauk, po maturze studiował muzykę kościelną i edukację muzyczną, a także specjalność fortepian i organy w wyższych szkołach muzycznych w Monachium i Salzburgu. Do jego nauczycieli należą Aldo Schoen, Gerhard Weinberger, Franz Lehrndorfer i Edgar Krapp. W 1981 r. otrzymał dyplom klasy mistrzowskiej w Wyższej Szkole Muzycznej w Monachium, po którym otrzymał wiele wyróżnień. W 1988 roku doktoryzował się z muzykologii pracą o monachijskiej muzyce kościelnej na początku XIX w. Jako autor zajmuje się kwestiami badań źródłowych, edycją i praktyką wykonawczą. Od 1982 roku jest organistą, a od 1995 r. także kierownikiem chóru w katedrze w Ingolstadt. W ramach swojego zaangażowania w niezależną regionalną kulturę miejską, tworzył w Ingolstadt wiele wydarzeń koncertowych takich, jak „Międzynarodowe dni organowe Ingolstadt” czy „Poranek organowy o dwunastej” w Kościele Asamów Maria de Victoria. Dając ważne impulsy, przyczynił się do przypomnienia kompozytora Johanna Simona Mayra. Franz Hauk działa jako juror w konkursach muzycznych i prowadzi kursy mistrzowskie podczas międzynarodowych festiwali muzycznych. Od października 2002 r. prowadzi zajęcia w zakresie historycznej praktyki wykonawczej i muzyki kościelnej w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej i Teatralnej w Monachium.

Koncert organowy Franza Hauka odbędzie się w piątek 15 lipca 2016 r. o godz. 19:00 w Bazylice pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bardzie. Polecamy i zapraszamy – wstęp wolny.

Piękna muzyka w cudownym miejscu_01

Zobacz także
Podsumowanie i nowy początek
Miłosierdzie istotą chrześcijańskiej doskonałości

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status