WYDARZENIA

Bliżej – pełna łączność

Inicjatywa Tato.Net zaprasza na warsztaty „Bliżej – pełna łączność”, czyli na ciekawe, nowatorsko zaplanowane wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci. Warsztat „Bliżej” ma na celu przekazanie metod pogłębiania relacji ojciec – dziecko. Zajęcia opierają się na czterech filarach efektywnego ojcostwa, do których zalicza się: zaangażowanie, stałość, znajomość dziecka i opiekuńczość.

Dlaczego warto zainwestować w swoje ojcostwo? Dzięki tym warsztatom: przekonasz się jak wielki wpływ mają ojcowie na swoje dzieci, lepiej poznasz, co jest mocną, a co słabą stroną Twojego ojcowania, nauczysz się wdrażać w życie cztery podstawy dobrego ojcostwa: zaangażowanie, konsekwencja, znajomość, wychowanie, zobaczysz, które potrzeby swego dziecka zaspokajasz w sposób wystarczający, a nad zaspokojeniem których musisz jeszcze popracować, uzyskasz od innych ojców feedback (informację zwrotną) i odkryjesz tajemnicę dobrego kontaktu z dzieckiem, poznasz praktyczne metody budowy ojcowskiego planu działania.

Organizatorzy zapraszają na warsztaty zarówno ojców małych dzieci, jak również już dorosłych. Młodych rodziców i dziadków łączy jeden cel: uszczęśliwić dziecko. Pamiętając o tym, niezbędne jest inwestowanie w dobrą, opartą na przyjaźni, zrozumieniu i przebaczeniu, relację, a także współpraca w budowaniu i utrzymaniu wspólnego frontu wychowawczego. Dziadkowie potrzebują odkrywać, że ich dzieci nie są już małymi szkrabami, ale są ich partnerami mającymi swoją odpowiedzialność za wychowanie kolejnego pokolenia. Natomiast młodzi rodzice – że dziadkowie chcą dla nich i ich dziecka jak najlepiej, a swoje metody i przekonania warto im szczerze i spokojnie objaśnić. Tylko wtedy, gdy dzięki dialogowi pokoleń każdy będzie wiedział, jaką rolę ma do odegrania w życiu malucha, znajdzie swoje miejsce i będzie czuł się w rodzinie chciany i kochany.

Warsztaty odbędą się w sobotę 11 stycznia 2014 r. w godz. 9:00 – 18:00 w Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym. Koszt uczestnictwa: 120 zł (cena zawiera: uczestnictwo, materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, obiad, publikacja Tato.Net). Zapisy są możliwe poprzez serwis tato.net w zakładce „warsztaty”.

(kk)

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Piegrzymował ku Panu
Polacy są religijni?

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status