WYDARZENIA

Jak pokonać Szatana

Film „Jak pokonać Szatana” w reżyserii Michała Kondrata jest dokumentem zrealizowanym we Włoszech latem 2013 r. Autorem filmu jest wieloletni asystent egzorcysty, absolwent studiów podyplomowych Kierownictwa Duchowego na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, często zapraszany do programów telewizyjnych i radiowych, jako komentator zagadnień związanych z duchowością i sprawami Kościoła Katolickiego.

Tematem filmu jest walka duchowa, a dokładnie walka z Szatanem. Autor filmu przeprowadza widza skrupulatnie przez ten problem, tłumacząc jego kontrowersyjne aspekty i udzielając wskazówek opartych na doświadczeniach Ojców Kościoła. Odwiedza najbardziej znanych egzorcystów świata, a także innych ekspertów od walki duchowej i posługi uwalniania. Z rozmów z nimi można dowiedzieć się, jakie narzędzia Kościół oferuje do walki ze złym duchem. W filmie znajdzie się też wywiad z mocno dręczoną Włoszką i modlitwa nad nią, a także rozmowa z Anią Golędzinowską, autorką bestsellerowej autobiografii pt.: „Ocalona z piekła. Wyznania byłej modelki”. W filmie opowiada ona o silnych dręczeniach demonicznych, których doświadcza od chwili nawrócenia. W filmie ujrzymy: ojca Gabriela Amortha – egzorcystę watykańskiego i założyciela Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów, ojca Cipriano de Meo – obecnego prezesa tego stowarzyszenia i najdłużej posługującego egzorcystę na świecie, któremu udzielał wskazówek sam Ojciec Pio, Ks. Alvaro Bardelliego – egzorcystę i proboszcz katedry w Arezzo, Angelę Musolessi – świecką współpracownicę o. Gabriela Amortha i tercjarkę Zakonu Świętego Franciszka, Anię Golędzinowską – nawróconą modelkę oraz Francescę – osoba dręczoną demonicznie.

W książce wydanej łącznie z filmem znajdują się biogramy osób występujących w filmie, a także modlitwy przydatne do walki ze złym duchem. Jedną z nich jest modlitwa propagowana przez s. Angelę Musolesi za małżeństwa przeżywające kryzys. Kontynuując zachęty do oglądania wartościowych filmów, zapraszamy do obejrzenia zwiastuna filmu „Jak pokonać Szatana”.

Zobacz także
1 września 1939
Kolędy Pospieszalskich

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość