WYDARZENIA

Jak pokonać Szatana

Film „Jak pokonać Szatana” w reżyserii Michała Kondrata jest dokumentem zrealizowanym we Włoszech latem 2013 r. Autorem filmu jest wieloletni asystent egzorcysty, absolwent studiów podyplomowych Kierownictwa Duchowego na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, często zapraszany do programów telewizyjnych i radiowych, jako komentator zagadnień związanych z duchowością i sprawami Kościoła Katolickiego.

Tematem filmu jest walka duchowa, a dokładnie walka z Szatanem. Autor filmu przeprowadza widza skrupulatnie przez ten problem, tłumacząc jego kontrowersyjne aspekty i udzielając wskazówek opartych na doświadczeniach Ojców Kościoła. Odwiedza najbardziej znanych egzorcystów świata, a także innych ekspertów od walki duchowej i posługi uwalniania. Z rozmów z nimi można dowiedzieć się, jakie narzędzia Kościół oferuje do walki ze złym duchem. W filmie znajdzie się też wywiad z mocno dręczoną Włoszką i modlitwa nad nią, a także rozmowa z Anią Golędzinowską, autorką bestsellerowej autobiografii pt.: „Ocalona z piekła. Wyznania byłej modelki”. W filmie opowiada ona o silnych dręczeniach demonicznych, których doświadcza od chwili nawrócenia. W filmie ujrzymy: ojca Gabriela Amortha – egzorcystę watykańskiego i założyciela Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów, ojca Cipriano de Meo – obecnego prezesa tego stowarzyszenia i najdłużej posługującego egzorcystę na świecie, któremu udzielał wskazówek sam Ojciec Pio, Ks. Alvaro Bardelliego – egzorcystę i proboszcz katedry w Arezzo, Angelę Musolessi – świecką współpracownicę o. Gabriela Amortha i tercjarkę Zakonu Świętego Franciszka, Anię Golędzinowską – nawróconą modelkę oraz Francescę – osoba dręczoną demonicznie.

W książce wydanej łącznie z filmem znajdują się biogramy osób występujących w filmie, a także modlitwy przydatne do walki ze złym duchem. Jedną z nich jest modlitwa propagowana przez s. Angelę Musolesi za małżeństwa przeżywające kryzys. Kontynuując zachęty do oglądania wartościowych filmów, zapraszamy do obejrzenia zwiastuna filmu „Jak pokonać Szatana”.

Zobacz także
Egzorcyzmy Anneliese Michel
Rok pracy za nami

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status