WYDARZENIA

Świdnickie rekolekcje w drodze

Drodzy Diecezjanie! Zrządzeniem Opatrzności Bożej czas Światowych Dni Młodzieży przedłuża się w naszej diecezji o 13. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę Zwycięstwa.

Aby uczestnicy ŚDM mogli zdążyć z Krakowa na świdnickie rekolekcje w drodze, w tym roku wyruszamy nie jak dotychczas 31 lipca ze Świdnicy, lecz dopiero we wtorek 2 sierpnia z Henrykowa. Tam w kościele cysterskim o godz. 11:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. inauguracyjna, w której będzie uczestniczył razem z nami niezwykły Gość: ks. abp Tomasz Peta z Kazachstanu. Do Częstochowy dojdziemy we wtorek 9 sierpnia, uroczyście kończąc tegoroczną pielgrzymkę Mszą św. o godz. 9:00 w Kaplicy Cudownego Obrazu.

Radując się przeżywanym jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski, na apelu w Radoszowicach, w obecności cudownej Figurki Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej z Barda, odnowimy nasze chrzcielne przyrzeczenia. Kto może, niech do nas dojedzie! Apel zaczniemy o godz. 20:00. Niezwykłość wieczoru z Matką Bożą Strażniczką Wiary podkreśla fakt 50-lecia koronacji tej cudownej Figurki, za co dziękowaliśmy w niedzielę 3 lipca w Bardzie. Dopełnieniem jubileuszu będzie nasz „Bardzki Epilog” w sobotę 8 października. Czujcie się już teraz gorąco zaproszeni.

Kochani Diecezjanie! Wyruszmy jak najliczniej w tym szczególnym jubileuszowym roku na pielgrzymi szlak! Mamy tyle tytułów do wdzięczności wobec Matki Bożej. Zapisujcie się, czy to u swoich duszpasterzy czy też w lokalnych centrach pielgrzymkowych: grupa 1 – świdnicka, w parafii MB Królowej Polski w Świdnicy; grupa 2 – dzierżoniowska, w parafii Chrystusa Króla w Dzierżoniowie; grupa 3 – kłodzka, w parafii Ojców Franciszkanów w Kłodzku, grupa 4 – ząbkowicka, w parafii św. Anny w Ząbkowicach Śl.; grupa 5 – świebodzicka, w parafii św. Brata Alberta na osiedlu w Świebodzicach i grupa 6 – wałbrzyska, w parafii św. Franciszka u Księży Pallotynów w Wałbrzychu.

Każdy pielgrzym otrzyma znak pielgrzymkowy i Przewodnik Pielgrzyma. Idący pieszo otrzymają nadto „Paszport Pątnika”. Kto z różnych powodów nie może wyruszyć w drogę niech się czuje gorąco zaproszony do grupy 7 duchowego uczestnictwa. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej naszej pielgrzymki: www.pielgrzymka-swidnicka.pl

Jak zawsze, serdecznie zapraszam wszystkich Diecezjan na zakończenie pielgrzymki do Częstochowy: przyjedźcie 9 sierpnia na godz. 9:00. O tej godzinie będzie sprawowana w kaplicy Cudownego Obrazu Msza św. dla wszystkich pielgrzymów z naszej świdnickiej diecezji. Warto wiedzieć, że pielgrzymka opuszcza ostatnią bazę noclegową w Częstochowie-Kawodrzy o godz. 5:45 rano, a pod Wałami Jasnogórskimi melduje się o godz. 7:30. Zachęcamy do wspólnego przejścia ostatnich 8 km drogi.

Wasz Biskup

Ignacy Dec

Świdnickie rekolekcje w drodze_01

Komunikat dotyczący 13. pieszej pielgrzymki diecezji świdnickiej na Jasną Górę

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl
Zobacz także
Spuszczamy powietrze z polityków
Ignacy Loyola

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość