WYDARZENIA

Świdnickie rekolekcje w drodze

Drodzy Diecezjanie! Zrządzeniem Opatrzności Bożej czas Światowych Dni Młodzieży przedłuża się w naszej diecezji o 13. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę Zwycięstwa.

Aby uczestnicy ŚDM mogli zdążyć z Krakowa na świdnickie rekolekcje w drodze, w tym roku wyruszamy nie jak dotychczas 31 lipca ze Świdnicy, lecz dopiero we wtorek 2 sierpnia z Henrykowa. Tam w kościele cysterskim o godz. 11:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. inauguracyjna, w której będzie uczestniczył razem z nami niezwykły Gość: ks. abp Tomasz Peta z Kazachstanu. Do Częstochowy dojdziemy we wtorek 9 sierpnia, uroczyście kończąc tegoroczną pielgrzymkę Mszą św. o godz. 9:00 w Kaplicy Cudownego Obrazu.

Radując się przeżywanym jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski, na apelu w Radoszowicach, w obecności cudownej Figurki Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej z Barda, odnowimy nasze chrzcielne przyrzeczenia. Kto może, niech do nas dojedzie! Apel zaczniemy o godz. 20:00. Niezwykłość wieczoru z Matką Bożą Strażniczką Wiary podkreśla fakt 50-lecia koronacji tej cudownej Figurki, za co dziękowaliśmy w niedzielę 3 lipca w Bardzie. Dopełnieniem jubileuszu będzie nasz „Bardzki Epilog” w sobotę 8 października. Czujcie się już teraz gorąco zaproszeni.

Kochani Diecezjanie! Wyruszmy jak najliczniej w tym szczególnym jubileuszowym roku na pielgrzymi szlak! Mamy tyle tytułów do wdzięczności wobec Matki Bożej. Zapisujcie się, czy to u swoich duszpasterzy czy też w lokalnych centrach pielgrzymkowych: grupa 1 – świdnicka, w parafii MB Królowej Polski w Świdnicy; grupa 2 – dzierżoniowska, w parafii Chrystusa Króla w Dzierżoniowie; grupa 3 – kłodzka, w parafii Ojców Franciszkanów w Kłodzku, grupa 4 – ząbkowicka, w parafii św. Anny w Ząbkowicach Śl.; grupa 5 – świebodzicka, w parafii św. Brata Alberta na osiedlu w Świebodzicach i grupa 6 – wałbrzyska, w parafii św. Franciszka u Księży Pallotynów w Wałbrzychu.

Każdy pielgrzym otrzyma znak pielgrzymkowy i Przewodnik Pielgrzyma. Idący pieszo otrzymają nadto „Paszport Pątnika”. Kto z różnych powodów nie może wyruszyć w drogę niech się czuje gorąco zaproszony do grupy 7 duchowego uczestnictwa. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej naszej pielgrzymki: www.pielgrzymka-swidnicka.pl

Jak zawsze, serdecznie zapraszam wszystkich Diecezjan na zakończenie pielgrzymki do Częstochowy: przyjedźcie 9 sierpnia na godz. 9:00. O tej godzinie będzie sprawowana w kaplicy Cudownego Obrazu Msza św. dla wszystkich pielgrzymów z naszej świdnickiej diecezji. Warto wiedzieć, że pielgrzymka opuszcza ostatnią bazę noclegową w Częstochowie-Kawodrzy o godz. 5:45 rano, a pod Wałami Jasnogórskimi melduje się o godz. 7:30. Zachęcamy do wspólnego przejścia ostatnich 8 km drogi.

Wasz Biskup

Ignacy Dec

Świdnickie rekolekcje w drodze_01

Komunikat dotyczący 13. pieszej pielgrzymki diecezji świdnickiej na Jasną Górę

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl
Zobacz także
Aby zaprzestano zabijania najbardziej bezbronnych
Pan Bóg daje nam czas, żeby zabierać głos

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status