NAMYSŁY

W Nim kocham i jestem kochana

On jest we mnie, a ja w Nim. Mam Go tylko kochać i pozwolić Mu kochać mnie, w każdej chwili, poprzez wszystkie rzeczy…” To słowa bł. Elżbiety z Dijon, która zmarła dokładnie 100 lat temu, mając 26 lat. Utalentowana pianistka, dziewczyna pełna pasji, obdarzająca uśmiechem i przyjaźnią spotkanych ludzi. W końcu — młoda karmelitanka, zanurzająca się w modlitwie i milczeniu, by móc żyć jak najbliżej Boga, który jest Miłością. „On jest moją nieskończonością. W Nim kocham i jestem kochana. W Nim mam wszystko. W Jego bliskości odnajduję wszystkich, których opuściłam”. Oddała się całkowicie Temu, Który ją zachwycił. W Nim znalazła niebo na ziemi.

Każdy z nas pragnie pełni szczęścia, pełni miłości i poszukuje Źródła, przy którym mógłby zaspokoić to pragnienie i nasycić się szczęściem, które nie przeminie. Każdy z nas pragnie, by jego życie było piękne, napełnione dobrem i sensem, i by mogło trwać wiecznie, bez cierpienia i śmierci. Każdy z nas pragnie, nawet, jeśli nie słyszy głosu serca, nie dostrzega wielkości swojego przeznaczenia i niezwykłości powołania. I pragnie tego Bóg tak bardzo, że zstąpił na ziemię, stał się człowiekiem i wydał się na śmierć, by nas przed nią ocalić. Stał się naszym Przyjacielem, karmi nas Miłością i otwiera dla nas niebo. Wystarczy się tylko zbliżyć, by znaleźć się w rzeczywistości absolutnie przerastającej człowieka, a równocześnie tak głęboko w nim zapisanej. Wszyscy jesteśmy powołani do miłości, do tego, by w mroku wiary odkrywać i pielęgnować prawdę, że „jesteśmy nieskończenie kochani i zdolni do nieskończonej miłości”. Tylko zażyła więź z Tym, który nas stworzył, odkupił i wprowadza do niebieskiego królestwa może uczynić nas szczęśliwymi. To On jest Źródłem i Pełnią.

Zdjęcie publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA. Jeśli i Ty widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, sfotografuj to, co widzisz i wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA. Cytowane słowa są fragmentem świadectwa siostry Katarzyny od Jezusa OCD z Gniezna.

Zobacz także
Maryja wzorem odwagi
Wielkopostne dziękczynienie za 10 lat Diecezji Świdnickiej

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość