NAMYSŁY

Kochana ma Polska!

98 lat temu – nie na zawsze, jak później się okazało – Polska stała się suwerennym i wolnym krajem. Obywatele Rzeczypospolitej stanowili o prawach i obowiązkach, choć nie dla każdego wszystko było oczywiste. Państwo, terytorium i wspólna kultura nieprzerwanie zespalają nasz naród, którego dzieje sięgają ponad tysiąca lat.

Polskość to świadomość naszej wspólnej historii, duma z tego, co łączy nas współcześnie oraz zgodna praca dla przyszłych pokoleń. Świętujmy Narodowe Święto Niepodległości modlitwą, dumą i radością. Przypominając dzieje minione przywracajmy ich ducha, by ci którzy przyjdą po nas, żyli w wolnej i bogatej Polsce. Niech Bóg błogosławi Polsce!  Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Wolność trzeba wciąż zdobywać
Życie się składa z pewności i z wątpliwości

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość