NAMYSŁY

Czcijmy dla Tego, który słońce uczynił

„Czcijmy przeto uroczyście ten dzień nie w sposób, jak to czynią niewierni, czcząc go z powodu słońca, lecz czcijmy go dla Tego, który słońce uczynił” (…) „Przeto uczcijmy dzień narodzenia Pańskiego świętem i weselem. Niech się radują mężczyźni, niech się radują niewiasty. Chrystus Pan narodził się, narodził się z niewiasty, i jedna płeć i druga została uczczona” (…) „Uczcijmy z radości przyjście na świat naszego Zbawiciela i Odkupiciela. Uczcijmy święty dzień, w którym wielki wiekuisty dzień z wielkiego i wiekuistego dnia przyszedł na nasz tak krótki czasowo dzień”.

Te wymowne wyimki z kazań Świętego Augustyna są nadzwyczajnie aktualne w tych dniach, bo jesteśmy przecież w liturgicznym okresie Bożego Narodzenia. Czy i jak świętujemy ten czas? Ci, którzy obserwują nas, jako chrześcijan, jako katolików, mogą dostrzec, iż motywacją naszych postaw jest narodzony Jezus Chrystus?

Zdjęcie publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA. Jeśli i Ty widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, sfotografuj to, co widzisz i wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Ewangeliczna cierpliwość nie jest obojętnością na zło
Prości i roztropni, łagodni i silni

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status