NAMYSŁY

Czcijmy dla Tego, który słońce uczynił

„Czcijmy przeto uroczyście ten dzień nie w sposób, jak to czynią niewierni, czcząc go z powodu słońca, lecz czcijmy go dla Tego, który słońce uczynił” (…) „Przeto uczcijmy dzień narodzenia Pańskiego świętem i weselem. Niech się radują mężczyźni, niech się radują niewiasty. Chrystus Pan narodził się, narodził się z niewiasty, i jedna płeć i druga została uczczona” (…) „Uczcijmy z radości przyjście na świat naszego Zbawiciela i Odkupiciela. Uczcijmy święty dzień, w którym wielki wiekuisty dzień z wielkiego i wiekuistego dnia przyszedł na nasz tak krótki czasowo dzień”.

Te wymowne wyimki z kazań Świętego Augustyna są nadzwyczajnie aktualne w tych dniach, bo jesteśmy przecież w liturgicznym okresie Bożego Narodzenia. Czy i jak świętujemy ten czas? Ci, którzy obserwują nas, jako chrześcijan, jako katolików, mogą dostrzec, iż motywacją naszych postaw jest narodzony Jezus Chrystus?

Zdjęcie publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA. Jeśli i Ty widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, sfotografuj to, co widzisz i wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Pan sam ześle deszcz i nasza ziemia wyda swój owoc
Na Jasną Górę zwycięstwa

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość