WYDARZENIA

Egzorcyzmy Anneliese Michel

1 lipca 1976 r. w centralnych Niemczech zmarła 24-letnia studentka pedagogiki Anneliese Michel. Lekarz podpisujący akt zgonu nie był w stanie stwierdzić naturalnej przyczyny śmierci. W czasie dochodzenia okazało się, że ostatnie 9 miesięcy życia dziewczyna była poddawana egzorcyzmom.

Rozpoczęła się najgłośniejsza rozprawa od czasu procesów Norymberskich, zwana „procesem egzorcystów“. Dwa lata później sąd uznał, że Anneliese była chora psychicznie, a rodzice oraz dwaj księża egzorcyści zostali skazani za nieumyślne spowodowanie śmierci.

Film „Egzorcyzmy Anneliese Michel” to opowieść bezpośrednich świadków o tym, co naprawdę wydarzyło się w życiu Anneliese Michel. W filmie wykorzystano wstrząsające nagrania audio sporządzone podczas egzorcyzmów. Film jest dokumentem o największym egzorcyźmie XX wieku. „Przez ponad 30 lat nikt, nigdy nie zapytał mnie, co tam tak na prawdę się wydarzyło. Wy jesteście pierwsi.“ – mówi ks. Ernst Alt – egzorcysta Anneliese. „Normalnie taki film nie powinien powstać. Ale żyjemy w czasach, w których cieszę się, że jest.“ tak z kolei twierdzi ks. Anthony Davies – egzorcysta Londynu. I wreszcie sama Anneliese Michel: „Bardzo proszę nagrywajcie wszystkie słowa, jakie tu padają, niech świat je usłyszy.“

Kontynuując zachęty do oglądania wartościowych filmów zapraszamy do obejrzenia filmu „Egzorcyzmy Anneliese Michel.

Zobacz także
Nasza młodsza siostra
Poszerzajmy obszar dobra

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status