WYDARZENIA

Przybądźcie!

Drodzy Diecezjanie, Umiłowani Wałbrzyszanie, mija kolejny rok od odejścia św. Jana Pawła II do wieczności. Ta kolejna, w tym roku już XII rocznica Jego odejścia od nas, jest okazją do przypomnienia sobie Jego sylwetki i Jego wielkiego dziedzictwa, które pozostawił Kościołowi i światu.

W tym roku obchodzimy tę rocznicę w czasie, gdy z racji trzechsetlecia, wspominamy koronację  wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej oraz gdy mija setna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Wiemy jak bardzo cenił te dwa maryjne miejsca św. Jan Paweł II. Na Jasną Górę pielgrzymował wielokrotnie jako ksiądz, jako biskup i kardynał oraz sześciokrotnie jako papież. Do sanktuarium Matki Bożej w Fatimie jako papież pielgrzymował trzykrotnie. Przybył tam w rocznicę zamachu na swoje życie – 13 maja 1982 r. Św. Jan Paweł II wierzył mocno, że to Matka Boża Fatimska wyprosiła mu ocalenie zagrożonego życia.

Podczas tegorocznej Mszy św. na stadionie w Wałbrzychu zwrócimy uwagę na wielką cześć, jaką żywił nasz Papież do Matki Chrystusa i Kościoła. Powrócimy także do jego dziedzictwa myślowego, które tak bardzo jest nam potrzebne w czasie budowania nowej, sprawiedliwej, solidarnej i demokratycznej Polski. W tym roku rocznicę odejścia Ojca św. do wieczności będziemy obchodzić w sobotę,  8 kwietnia, w XII rocznicę największego pogrzebu w dziejach świata – jedynego takiego wydarzenia, które jakby na moment zjednoczyło nie tylko wszystkich Polaków, ale i wszystkie narody.

Zgromadźmy się jak najliczniej w sobotę, przed Niedzielą Palmową, 8 kwietnia br., w Wałbrzychu, na stadionie, aby cała Polska i Polonia – za pośrednictwem Radia Maryja i Telewizji Trwam, usłyszała ten głos jako potężny głos całej diecezji zgromadzonej na stadionie. Zapraszam szczególnie wszystkich mieszkańców Wałbrzycha i okolic a także  pozostałych mieszkańców naszej diecezji, w tym przede wszystkim członków Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, członków wielkiej wspólnoty Żywego Różańca, oraz wszystkich wierzących w zwycięstwo, które ma przyjść przez Niepokalaną Królową Różańca świętego. Przybądźcie z Waszymi duszpasterzami albo też prywatnie. Naszą obecnością pomóżmy Ojcu św. przyciągnąć wszystkich do Chrystusa przez Maryję!

Nasze spotkanie rozpocznie się o godz. 15.30 nabożeństwem Drogi Krzyżowej. Następnie o godz. 16.00 sprawowana będzie Msza św. koncelebrowana przez biskupów świdnickich oraz przybyłych kapłanów. Po Mszy Św. przewidziany jest w hali Aqua-Zdroju koncert oraz modlitewne czuwanie do godz. 21.37.

Wszystkim uczestnikom naszej uroczystości z serca błogosławię.

Wasz Biskup Ignacy

Przybądźcie_

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl
Zobacz także
Nie opuszczaj mnie
Pątnicy ku Jasnej Górze zwycięstwa

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status