WYDARZENIA

Przybądźcie!

Drodzy Diecezjanie, Umiłowani Wałbrzyszanie, mija kolejny rok od odejścia św. Jana Pawła II do wieczności. Ta kolejna, w tym roku już XII rocznica Jego odejścia od nas, jest okazją do przypomnienia sobie Jego sylwetki i Jego wielkiego dziedzictwa, które pozostawił Kościołowi i światu.

W tym roku obchodzimy tę rocznicę w czasie, gdy z racji trzechsetlecia, wspominamy koronację  wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej oraz gdy mija setna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Wiemy jak bardzo cenił te dwa maryjne miejsca św. Jan Paweł II. Na Jasną Górę pielgrzymował wielokrotnie jako ksiądz, jako biskup i kardynał oraz sześciokrotnie jako papież. Do sanktuarium Matki Bożej w Fatimie jako papież pielgrzymował trzykrotnie. Przybył tam w rocznicę zamachu na swoje życie – 13 maja 1982 r. Św. Jan Paweł II wierzył mocno, że to Matka Boża Fatimska wyprosiła mu ocalenie zagrożonego życia.

Podczas tegorocznej Mszy św. na stadionie w Wałbrzychu zwrócimy uwagę na wielką cześć, jaką żywił nasz Papież do Matki Chrystusa i Kościoła. Powrócimy także do jego dziedzictwa myślowego, które tak bardzo jest nam potrzebne w czasie budowania nowej, sprawiedliwej, solidarnej i demokratycznej Polski. W tym roku rocznicę odejścia Ojca św. do wieczności będziemy obchodzić w sobotę,  8 kwietnia, w XII rocznicę największego pogrzebu w dziejach świata – jedynego takiego wydarzenia, które jakby na moment zjednoczyło nie tylko wszystkich Polaków, ale i wszystkie narody.

Zgromadźmy się jak najliczniej w sobotę, przed Niedzielą Palmową, 8 kwietnia br., w Wałbrzychu, na stadionie, aby cała Polska i Polonia – za pośrednictwem Radia Maryja i Telewizji Trwam, usłyszała ten głos jako potężny głos całej diecezji zgromadzonej na stadionie. Zapraszam szczególnie wszystkich mieszkańców Wałbrzycha i okolic a także  pozostałych mieszkańców naszej diecezji, w tym przede wszystkim członków Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, członków wielkiej wspólnoty Żywego Różańca, oraz wszystkich wierzących w zwycięstwo, które ma przyjść przez Niepokalaną Królową Różańca świętego. Przybądźcie z Waszymi duszpasterzami albo też prywatnie. Naszą obecnością pomóżmy Ojcu św. przyciągnąć wszystkich do Chrystusa przez Maryję!

Nasze spotkanie rozpocznie się o godz. 15.30 nabożeństwem Drogi Krzyżowej. Następnie o godz. 16.00 sprawowana będzie Msza św. koncelebrowana przez biskupów świdnickich oraz przybyłych kapłanów. Po Mszy Św. przewidziany jest w hali Aqua-Zdroju koncert oraz modlitewne czuwanie do godz. 21.37.

Wszystkim uczestnikom naszej uroczystości z serca błogosławię.

Wasz Biskup Ignacy

Przybądźcie_

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl
Zobacz także
Bliżej – pełna łączność
Rocznica beatyfikacji Jana Pawła II

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość