WYDARZENIA

Ostrze włóczni

„Nie jest głupcem ten, kto daje coś, czego nie może zatrzymać, aby zyskać to, czego nie może stracić”. Słowa te napisał Jim Elliot w wieku dwudziestu dwóch lat. Siedem lat później, wraz z grupą młodych misjonarzy, przyjeżdża do amazońskiej dżungli w poszukiwaniu Waodani, plemienia bezwzględnych wojowników, kompletnie odizolowanych od cywilizacji.

Niestety Elliot i czterech jego przyjaciół ginie z rąk tych, których kochali chociaż nigdy wczeniej ich nie spotkali. „Chcieli opowiedzieć im o Chrystusie. Świat nazwał to koszmarną tragedią – pisze wdowa po misjonarzu – Świat nie zrozumiał prawdy zawartej w Credo Jima Elliota…”

Film „Ostrze włóczni” opowiada autentyczną historię o Mincayani, członku plemienia Waodani zamieszkującego lasy deszczowe w Ekwadorze, najbardziej brutalnej społeczności udokumentowanej przez antropologów. Kiedy pięciu młodych misjonarzy zostaje zabitych przez Waodani w 1956 roku, seria wydarzeń zmienia życie nie tylko rodzin uśmierconych misjonarzy ale także Mincayaniego i jego ludzi. Opowieść o życiu i śmierci, poświęceniu i odwadze, przebaczeniu i nadziei.

Kontynuując zachęty do oglądania wartościowych filmów zapraszamy do obejrzenia filmu „Ostrze włóczni”.

Zobacz także
Chcę widzieć Cię
Viva Cristo Rey!

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość