WYDARZENIA

Ostrze włóczni

„Nie jest głupcem ten, kto daje coś, czego nie może zatrzymać, aby zyskać to, czego nie może stracić”. Słowa te napisał Jim Elliot w wieku dwudziestu dwóch lat. Siedem lat później, wraz z grupą młodych misjonarzy, przyjeżdża do amazońskiej dżungli w poszukiwaniu Waodani, plemienia bezwzględnych wojowników, kompletnie odizolowanych od cywilizacji.

Niestety Elliot i czterech jego przyjaciół ginie z rąk tych, których kochali chociaż nigdy wczeniej ich nie spotkali. „Chcieli opowiedzieć im o Chrystusie. Świat nazwał to koszmarną tragedią – pisze wdowa po misjonarzu – Świat nie zrozumiał prawdy zawartej w Credo Jima Elliota…”

Film „Ostrze włóczni” opowiada autentyczną historię o Mincayani, członku plemienia Waodani zamieszkującego lasy deszczowe w Ekwadorze, najbardziej brutalnej społeczności udokumentowanej przez antropologów. Kiedy pięciu młodych misjonarzy zostaje zabitych przez Waodani w 1956 roku, seria wydarzeń zmienia życie nie tylko rodzin uśmierconych misjonarzy ale także Mincayaniego i jego ludzi. Opowieść o życiu i śmierci, poświęceniu i odwadze, przebaczeniu i nadziei.

Kontynuując zachęty do oglądania wartościowych filmów zapraszamy do obejrzenia filmu „Ostrze włóczni”.

Zobacz także
Marsz dla Życia Rodziny
Jak pokonać Szatana

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status