NAMYSŁY

Nie obawiajcie się Prawdy

Nie obawiajcie się Prawdy, białej gołębicy. Chociaż orle mam skrzydła, nikogo nie napadnę. Pieśni nieskończonej bronić aż do końca będę. Bronić będę różańca! Pereł dobrej nadziei! Płonącego kagańca!… Gdy na ogłuchłe uszy runą monumenty, dźwięki diamentowe, nie obawiajcie się zajrzeć mej pamięci w oczy, zasypane piaskiem żalu. Nad błękitem źrenic dłonie swe unieście! Posłuchajcie w milczeniu pieśni! Aż się rozdźwięczy dzwonem z wszystkich stron Kosmosu ludziom sprawiedliwym niosąc zwiastowanie. Miłość zstąpi z Nieba, żywa postać Absolutu! Biel niepokalana Dobrem się objawi! W arcydziełach Pana! Amen!!!

Czesław Niemen nie jest powszechnie znany jako wykonawca utworów z przesłaniem duchowym. Jednak w repertuarze nieżyjącego już wybitnego polskiego wokalisty, kompozytora i instrumentalisty, dzieła nasycone metafizycznym ładunkiem zajmują poczesne miejsce. Nagranie, które dzisiaj prezentujemy pochodzi z koncertu z okazji 10. rocznicy powstania „Solidarności”. Wydarzenie miało miejsce w Sopocie 25 sierpnia 1990 roku.

Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Słońce się zaćmiło, ziemia się zatrzęsła, wszystko się spełniło
W Nim kocham i jestem kochana

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status