WYDARZENIA

Akcja Katolicka w Sejmie RP

Z inicjatywy prezes KIAK Urszuli Furtak w Sejmie RP miało miejsce robocze spotkanie Zarządu KIAK z grupą Parlamentarzystów wywodzących się z Akcji Katolickiej. W spotkaniu, które odbyło się 14 września 2017 r.  wzięli udział także nieliczni posłowie skupieni w Parlamentarnym Zespole Członków i Sympatyków Ruchu Światło i Życie, Akcji Katolickiej i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, któremu przewodniczy Poseł Robert Telus.

Głównym tematem spotkania było nawiązanie współpracy i określenie jego kierunków. Przewodniczący Zespołu Parlamentarnego Pan Poseł Robert Telus przedstawił retrospekcję dotychczasowych podejmowanych wspólnie z Akcją Katolicką spotkań w Sejmie RP oraz przybliżył szerzej zakres prac podejmowanych przez Zespół. Pani Prezes Urszula Furtak podziękowała Panu Posłowi Jackowi Kurzępie za pomoc w organizacji spotkania a Przewodniczącemu Zespołu za zjednoczenie w Zespole ludzi spod znaku Chrystusa, wskazując na solidny chrześcijański fundament, który jest siłą naszego narodu.

Wśród tematów znalazły się także, tak ważne tematy jak: ochrona życia poczętego oraz wolna niedziela i ich etapy legislacyjne. Społeczność naszego narodu obdarzyła Was szczególnym zaufaniem, otrzymaliście wyjątkowy mandat, dlatego miejcie odwagę dbać o dobro i godność każdej osoby. W Waszym gronie powinno się szczególnie widzieć, kompetentnie oceniać i zdecydowanie działać. Wykorzystujcie przysługujące Wam kompetencje. – powiedziała prezes KIAK. Podczas spotkania poruszono także  kwestię współpracy z przedstawicielami Akcji Katolickiej zasiadającymi w Radach programowych Radia i TVP.

Na zakończenie spotkania Pani Prezes zapewniła o trwającej modlitwie  członków Akcji Katolickiej za parlamentarzystów oraz zaprosiła do udziału w zbliżającej się uroczystości ogłoszenia Św. Jana Pawła II patronem Akcji Katolickiej w Polsce.

Janusz Leśniak – prezes DIAK Siedlce / członek Zarządu KIAK
Zobacz także
Bliżej – pełna łączność
Partia hipokrytów straciła władzę

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość