WYDARZENIA

Akcja Katolicka w Sejmie RP

Z inicjatywy prezes KIAK Urszuli Furtak w Sejmie RP miało miejsce robocze spotkanie Zarządu KIAK z grupą Parlamentarzystów wywodzących się z Akcji Katolickiej. W spotkaniu, które odbyło się 14 września 2017 r.  wzięli udział także nieliczni posłowie skupieni w Parlamentarnym Zespole Członków i Sympatyków Ruchu Światło i Życie, Akcji Katolickiej i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, któremu przewodniczy Poseł Robert Telus.

Głównym tematem spotkania było nawiązanie współpracy i określenie jego kierunków. Przewodniczący Zespołu Parlamentarnego Pan Poseł Robert Telus przedstawił retrospekcję dotychczasowych podejmowanych wspólnie z Akcją Katolicką spotkań w Sejmie RP oraz przybliżył szerzej zakres prac podejmowanych przez Zespół. Pani Prezes Urszula Furtak podziękowała Panu Posłowi Jackowi Kurzępie za pomoc w organizacji spotkania a Przewodniczącemu Zespołu za zjednoczenie w Zespole ludzi spod znaku Chrystusa, wskazując na solidny chrześcijański fundament, który jest siłą naszego narodu.

Wśród tematów znalazły się także, tak ważne tematy jak: ochrona życia poczętego oraz wolna niedziela i ich etapy legislacyjne. Społeczność naszego narodu obdarzyła Was szczególnym zaufaniem, otrzymaliście wyjątkowy mandat, dlatego miejcie odwagę dbać o dobro i godność każdej osoby. W Waszym gronie powinno się szczególnie widzieć, kompetentnie oceniać i zdecydowanie działać. Wykorzystujcie przysługujące Wam kompetencje. – powiedziała prezes KIAK. Podczas spotkania poruszono także  kwestię współpracy z przedstawicielami Akcji Katolickiej zasiadającymi w Radach programowych Radia i TVP.

Na zakończenie spotkania Pani Prezes zapewniła o trwającej modlitwie  członków Akcji Katolickiej za parlamentarzystów oraz zaprosiła do udziału w zbliżającej się uroczystości ogłoszenia Św. Jana Pawła II patronem Akcji Katolickiej w Polsce.

Janusz Leśniak – prezes DIAK Siedlce / członek Zarządu KIAK
Zobacz także
Ognioodporni
Pielgrzymka, różaniec i córka świętej

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status