WYDARZENIA

Fatima. Ostatnia tajemnica

Film „Fatima. Ostatnia tajemnica” jest jedyną kinową produkcją o Fatimie stworzoną specjalnie na 100-lecie objawień. To intrygujący obraz hiszpańskich twórców na styku fabuły i dokumentu, który na długo zapada w pamięć i serca widzów. Dodatkową niespodzianką dla polskich odbiorców będzie odkrycie, jak wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju.

Objawienia fatimskie nieraz w historii kina stanowiły kanwę filmową. Powstające jednak od lat 50. XX wieku filmy ograniczały się do obrazowania wydarzeń, które rozegrały się 100 lat temu w Cova da Iria. Fatima. Ostatnia tajemnica to film o skutkach tych objawień. O tym, czy proroctwo się spełniło i jak zmieniło świat. Dzięki takiemu podejściu film nie jest obrazem historycznym, ale bardzo współczesnym i aktualnym. Jak mówił Benedykt XVI, „Fatima nie jest zamkniętą sprawą”. Reżyser Andrés Garrigó dodaje: „W 1917 roku Maryja przewidziała całą przyszłość, także istotne aktualne problemy. Nasz film odkrywa m.in. znany tylko nielicznym związek między objawieniami w Fatimie a islamem czy narastającymi atakami na rodzinę”. Bohaterką filmu jest Monica, poszukująca pracy montażystka, która dostaje propozycję zmontowania filmu o skutkach objawień fatimskich. Jako agnostyczka przyjmuje zlecenie z niechęcią. Podczas pracy przed jej oczami przewinie się kronika nadzwyczajnych wydarzeń, które zmącą jej spokój, a w końcu na zawsze odmienią jej życie. „To nowatorska, prawie eksperymentalna formuła – mówi Andrés Garrigó. – Do dokumentu postanowiliśmy dołączyć wątek fabularny, mający na celu zbliżyć widza do aktualnego świata i pozwolić mu «odetchnąć» po najbardziej dramatycznych scenach”.

„Fatima. Ostatnia tajemnica” to znakomity, porządkujący wiedzę, ale też odkrywczy film, który – także dzięki wątkowi fabularnemu – ogląda się bez chwili znużenia. Po seansie naprawdę zaczynamy rozumieć, jak wielkim darem od Boga dla świata była misja Matki Bożej w małej portugalskiej wiosce 100 lat temu.

Kontynuując zachęty do oglądania wartościowych filmów zapraszamy do obejrzenia filmu „Fatima. Ostatnia tajemnica””.

Zobacz także
O Rajdzie Katyńskim
Walne Zebranie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy parafii świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status