WYDARZENIA

Przybądźcie licznie na Wielką Sowę

Umiłowani Diecezjanie, rozpoczynające się dzisiaj kalendarzowe lato będzie sprzyjało wakacyjno-urlopowym wycieczkom. Wielu z nas wyruszy na górskie szlaki, by podziwiając piękno przyrody szukać wytchnienia i z dala od codziennego zgiełku znaleźć ciszę służącą przemyśleniom i modlitwie.

Cieszę się, że na progu okresu wypoczynkowego mogę zaprosić Was, drodzy diecezjanie, a zwłaszcza Was miłośnicy pieszych wędrówek, na uroczyste poświęcenie kaplicy na szczycie Wielkiej Sowy. Ta chętnie odwiedzana przez turystów pieszych czy rowerowych góra należąca do terenu naszej diecezji będzie od soboty, 27 czerwca, wzbogacona o miejsce modlitwy. Tego dnia, dzięki życzliwości i pomocy Nadleśnictwa Świdnica oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu a także zaangażowaniu diecezjalnego duszpasterza leśników, poświęcimy i oddamy do użytku wszystkich ludzi poszukujących w górach doświadczenia spotkania ze Stwórcą górską kaplicę.

Gorąco zapraszam do udziału w uroczystościach duszpasterzy, mieszkańców okolicznych dekanatów i każdego, kto preferuje aktywny wypoczynek.  Msza św. w nowej kaplicy rozpocznie się o godz.11.00. W sobotę, 27 czerwca, wszystkich po zakończonej Mszy św. zapraszam na wspólne świętowanie przy talerzu grochówki.

Przybądźcie licznie na Wielką Sowę, by wziąć udział w tym znaczącym wydarzeniu, które z pewnością na trwałe wpisze się w historię naszej diecezji i lokalnej turystyki. Wszystkim, a zwłaszcza tym, którzy w najbliższą sobotę, podejmą się drogi na szczyt z serca błogosławię.

 + Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

Zaproszenie Biskupa Świdnickiego do udziału we Mszy św. z poświęceniem kaplicy na szczycie Wielkiej Sowy.

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

 

Zobacz także
Ignacy Loyola
Znajdę Cię na kolanach

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status