WYDARZENIA

Raduj się Świecie

Od czterech tygodni trwają bardzo intensywne przygotowania do jedynego takiego wydarzenia, które nie jest jedynie koncertem, ale w zamierzeniu twórców i wykonawców, ma nas wszystkich wprowadzić w oczekiwanie na coraz już bliższe Boże Narodzenie”. „Raduj się Świecie” – taki jest tytuł wydarzenia, które z pewnością dostarczy ząbkowiczanom pięknych przeżyć.

W koncercie, który powstaje z inicjatywy Agnieszki i Michała Bartkiewiczów prowadzących w Ząbkowicach Śląskich Niepubliczną Szkołę Muzyczną CASIO, usłyszymy rytmy i melodie z różnych stron świata. Będą splecione krótkimi przemyśleniami pomagającymi przeżywającym chwile zwątpienia czy zmęczenia zwyczajną codziennością. Pojawią się rytmy hiszpańskie, klimaty muzyki gospel, pojawią się brzmienia góralskie i nie zabraknie jednej z  najstarszych kolęd w kilku językach.

„Dziecięce głosy zabrzmią na chwałę Pana!” – mówi nam Agnieszka Bartkiewicz i uchyla rąbka tajemnicy, jaką jest scenariusz widowiska, w którym będzie mnóstwo muzyki i wartościowych słów. „Na scenie, obok Świętej Rodziny pojawi się  dziewczyna, która nie wierzy w całą świąteczną aurę. Nie potrafi wykrzesać z siebie Bożonarodzeniowych wzruszeń i po cichu prosi Pana Boga, aby się w niej urodził. Drugim motywem jest rodzina uważająca się za idealną. Kiedy jednak ktoś puka do drzwi ich domu, bo potrzebuje pomocy, wychodzi na jaw cała prawda.”

Podobnie jak w roku 2016 i 2017 wieczór niemal poprzedzający wigilię Świąt Bożego Narodzenia zapowiada się naprawdę bardzo interesująco. Muzyczne misterium Bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów Niepublicznej Szkoły Muzycznej CASIO odbędzie się w czwartek 21 grudnia 2017 r. o godz. 18:00 w Ząbkowickim Ośrodku Kultury. Zapraszamy bardzo serdecznie i życzmy sobie wzajemnie pięknego wieczoru!

Zobacz także
Chlebie Najcichszy
Muzyka w Katedrze

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status