NAMYSŁY

Ballada o trzech królach

Tajemnicę przesypując w sobie, jak w zamkniętej kadzi ziarno, jechali trzej królowie przez ziemię rudą i skwarną. Wielbłąd kołysał jak maszt, a piasek podobny do wody. I myślał król: „Jestem młody, a nie minął mnie wielki czas. I zobaczę w purpurze rubinów ogień, siły magiczny blask; może stanę się mocniejszy od czynów przez ten jeden, jedyny raz”.

Niezwykły wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego stał się inspiracją dla zespołu „Chwila Nieuwagi” i tak powstała „Ballada o trzech królach”. Klip video został zarejestrowany niejako przy okazji pokazu przygotowanego przez Teatr „Supełek” w Rybniku. Nagranie ma już ponad dwa lata, ale zachowuje urzekającą spontaniczność. Przede wszystkim jest jednak tłem do poetyckiego, niezwykle głębokiego rozważania jednej z tajemnic naszej wiary, której treść przypomnieliśmy sobie zalewie tydzień temu.

Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Jestem Twój, zbaw mnie Panie! Amen!
Geniusz kobiety

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status