WYDARZENIA

Nadzieja na wiosnę Kościoła

Z wielką radością przyjąłem wiadomość o wyborze nowego Papieża. Podczas trwającej pielgrzymki Diecezji Świdnickiej do Ziemi Świętej modliłem się wraz z pielgrzymami o światło Ducha Świętego dla kolegium kardynałów. 13 marca podczas pobytu w Betlejem dowiedzieliśmy się, że mamy nowego Papieża. Kolejne dni pielgrzymki Diecezji Świdnickiej będą odpowiedzią na prośbę Franciszka  o modlitwę w jego intencji.

Wybór kardynała z Argentyny na Stolicę św. Piotra jest docenieniem Kościoła Ameryki Łacińskiej, który przeżywa wyjątkowy rozkwit. Mam nadzieję, że ta „wiosna” Kościoła, w której centrum był kardynał Bergoglio przyniesie dobre owoce dla całej wspólnoty wierzących. Warto zwrócić również uwagę na imię jakie obrał nowy Papież. Pierwsze wystąpienie publiczne Franciszka było pełne prostoty, dobra  i ciepła. Z pewnością na wzór św. Franciszka z Asyżu będzie przewodził nam wszystkim w wierze.

bp Ignacy Dec

 (kk)

Na podstawie: Świdnica24.pl

Zobacz także
Pieśni Wielkiego Postu
Światło wiary

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status