WYDARZENIA

Aby Chrystus był zawsze słyszany

Stowarzyszenie Dom Prasy Katolickiej powstało z potrzeby serca i chęci działania. To hasło, które zapaliło osoby świeckie z Ziemi Ząbkowickiej, by zrobić coś dla innych i aby Dobra Nowina o Chrystusie była zawsze słyszana.

Zgodnie z myślą Soboru Watykańskiego II, który mówi o apostolacie świeckich, SDPK stanowi szczególną pomoc osobom duchownym w przybliżaniu Chrystusa każdemu człowiekowi. Jednym z głównych zadań Stowarzyszenia jest propagowanie czytelnictwa, prasy katolickiej oraz szerzenie wartości chrześcijańskich. Stowarzyszenie już  od kilku lat  prowadzi wśród dzieci i młodzieży kolejne edycje Turnieju Wiedzy Religijnej „Jeden z Dziewięciu”. Najbliższy turniej, jako finał 9-miesięcznych eliminacji odbędzie się już w niedzielę – 21 kwietnia 2013 r., o godz. 15:15 w Parafii pw. Św. Jadwigi w Ząbkowicach Śląskich.

Stowarzyszenie Dom Prasy Katolickiej, zgodnie ze statutem, zabiega o szerzenie wartości chrześcijańskich, ale też prowadzeni działalność promocyjną swojego mikroregionu. Służy temu m.in. czytelnia czynna w siedzibie SDPK przy ulicy Św. Wojciecha 10 w Ząbkowicach Śląskich. To miejsce do którego możemy przyjść, by nie tylko zapoznać się z aktualnie dostępną prasą katolicką czy poprosić o jej archiwalne numery, ale także miło spędzić czas. W ramach SDPK działa Klub Przyjaciół Muzyki, w którym można znaleźć wiele archiwalnych już nagrań z muzyką chrześcijańską zapisaną na płytach CD, kasetach magnetofonowych. Jest możliwość ich wypożyczenia. Działa też Klub Przyjaciół Video, gdzie dostępne są filmy dla dzieci na kasetach VHS i płytach DVD. Stowarzyszenie świadczy również usługi w zakresie kolportażu książki i prasy katolickiej. Można zamówić dostawę do domu czy parafii wartościowych publikacji (tel: 607340592 lub e-mail: sdpk@interia.eu).

Aby Chrystus był zawsze słyszany_02

(kk)

Na podstawie: sdpk-ząbkowice.pl

Zobacz także
Świątynia Opatrzności Bożej bez dotacji
Patrzyło na to wielu
2 komentarze

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość