WYDARZENIA

Rada Krajowa Akcji Katolickiej

W Warszawie, w minioną sobotę obradowała Rada Krajowa Akcji Katolickiej. Wśród tematów posiedzenia były sprawy związane z inicjatywami naszego środowiska dotyczącymi poszanowania świątecznego charakteru niedzieli, ochrony życia oraz promocji małżeństwa i rodziny.

Poruszana też była  tematyka związana z proponowanymi przez rząd PO-PSL zmianami w zasadach finansowania Kościoła Katolickiego w Polsce oraz rolą katolików w mediach publicznych. W trakcie dyskusji rozmawiano o szkoleniach liderów katolickich dla społeczności lokalnych. Omawiano także sprawozdania z działalności Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej w roku 2012 i plany na rok 2013. Posiedzenie odbyło się na terenie kampusu Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

(kk)

Zobacz także
Dwie Korony
Abyśmy byli jedno

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość