WYDARZENIA

Czyńmy wszystko z tą jedną myślą, że Bóg jest w nas

Słowa >> Czyńmy wszystko z tą jedną myślą, że Bóg jest w nas. << wypowiedziane przez Świętego Ignacego Antiocheńskiego warto sobie dzisiaj przypomnieć i rozważyć. Obchodzimy bowiem liturgiczne wspomnienie Świętego. 

Poruszająco mówił o Świętym Ignacym Papież Benedykt XVI: >> Żaden z Ojców Kościoła nie wyraził z taką intensywnością, jak Ignacy, pragnienia jedności z Chrystusem i życia w Nim. Dlatego odczytaliśmy fragment Ewangelii na temat winnicy, którą zgodnie z Ewangelią Janową jest Jezus. Faktycznie w Ignacym zbiegają się dwa „nurty” duchowe: nurt Pawła, nastawiony na jedność z Chrystusem, i nurt Jana, skoncentrowany na życiu w Nim. Z kolei oba te nurty prowadzą do naśladowania Chrystusa, wielokrotnie nazywanego przez Ignacego „moim” czy „naszym Bogiem”. <<

Obchodząc dzisiaj wspomnienie liturgiczne Świętego Ignacego Antiocheńskiego, szczególną modlitwą obejmujemy Pasterza naszej Diecezji Świdnickiej – Księdza Biskupa Ignacego Deca. Dla naszego Biskupa – Ojca wspólnoty diecezjalnej – prosimy o obfite łaski od Boga, opiekę Najświętszej Maryi Panny oraz nieustanne wstawiennictwo Świętego Patrona. Życzymy wytrwałości w posłudze Kościołowi i zapewniamy o jedności duchowej.

 

W imieniu członków i sympatyków Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej

Monika Rejman

prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej

ks. Sławomir Augustynowicz

asystent diecezjalny Akcji Katolickiej 

Świdnica, 17 października 2013 roku.

 

Okazją do modlitwy w intencji Pasterza Diecezji Świdnickiej będzie Msza św. sprawowana dzisiaj w Katedrze pw. Św. Wacława i Św. Stanisława o godz. 9.00 w intencji Najdostojniejszego Solenizanta.  

Zobacz także
Poddaję się Tobie

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość