WYDARZENIA

Film, który pokazuje walkę z Kościołem

>> Jak się okazuje, film bojkotowany jest przez wielkie sieci dystrybutorów, gdyż bardzo jasno ukazuje wartość wiary, jej siłę i walkę z Kościołem nieprzebierającą w środkach. Ponieważ jednak wskazuje jednoznacznie atakujących Kościół masonów – został uznany za niepoprawny politycznie i zignorowany w Europie i Ameryce Północnej << – wyjaśnia biskup włocławski Wiesław Mering – przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego.

>> Siłą filmu, ale pewnie i powodem niechęci do niego, jest uniwersalne przesłanie. „Cristiada” dotyka bowiem istoty wrogości wobec wyznawców Chrystusa, ukazując mechanizm światopoglądowej opresji, realizowanej najpierw metodami administracyjnymi, potem przez wyroki sądowe, aż do fizycznego terroru. A to już nie jest epizod zamierzchłej historii, lecz teraźniejszość. Także europejska i polska. Widzimy ją w mediach, na uniwersytetach, w orzeczeniach trybunałów i sądów. Film budzi lęk. Dla lewicy jest wręcz groźny. Pokazuje bowiem, że walka z antychrześcijańskimi ustawami, bunt przeciw tym, którzy niszczą naszą wiarę i tradycję, to walka o wolność. Meksykańscy Cristeros uznali, że nie będą bezsilni. Wobec agresji należy stawić zbrojny opór, nawet za cenę życia. Film pojawia się w naszych kinach teraz, gdy we Francji wchodzi w życie prawo urągające prawu naturalnemu, gdy w Polsce próbuje się narzucić ustawę o związkach partnerskich, wprowadza się edukacje seksualną do przedszkoli, gdy za chrześcijańską wrażliwość wyrzuca się z rządu ministra, a katolicka telewizja Trwam nie uzyskuje prawa do normalnego technologicznego rozwoju. << – tak z kolei o filmie pisze Jan Pospieszalski – znany katolicki publicysta i dziennikarz.

Jak już informowaliśmy – na terenie Diecezji Świdnickiej film jest pokazywany dzięki inicjatywie Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej. Wczoraj „Cristiadę: oglądali mieszkańcy Świdnicy, wcześniej Nowej Rudy i Wałbrzycha. Dzisiaj natomiast zobaczą go mieszkańcy Kłodzka na dwóch seansach (12:00 i 18:00) w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji. Jutro, tj. 23 maja 2013 r. pokaz filmu odbędzie się w kinie „Capitol” w Kudowie Zdroju o godz. 18:30. Widzowie z Ząbkowic Śląskich obejrzą „Cristiadę” w piątek 24 maja 2013 r. o godz. 19:00 w Ząbkowickim Ośrodku Kultury. Do Bielawy na film zapraszamy w niedzielę 26 maja 2013 r. na godz. 19:00 w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu. Z kolei 27 maja 2013 r., czyli w poniedziałek o godz. 19:00, „Cristiadę” będą mogli zobaczyć mieszkańcy Strzegomia. Projekcja filmu odbędzie się w Strzegomskim Centrum Kultury. Następny seans już 28 maja 2013 r. o godz. 18:00 w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach. I wreszcie 3 czerwca 2013 r. o godz. 19:00 film zobaczą mieszkańcy Żarowa w Gminnym Centrum Kultury i Sportu.

Przekazujmy to zaproszenie naszym Znajomym. Nie może nas zabraknąć, gdy w kinie pokazywane jest poruszające wyznanie wiary.

(kk)

WIĘCEJ O FILMIE „CRISTIADA:

Stańmy po stronie Cristeros,

Cristiada – świadectwo wiary.

UWAGA: Pokaz filmu w Żarowie – odwołany.

Zobacz także
Nie można milczeć!
Ebola…
2 komentarze
  • […] – godz. 19:00 – pokaz filmu CRISTIADA – Centrum Kultury Miejska Biblioteka Publiczna – Głuszyca (ul. Grunwaldzka […]

  • […] W Diecezji Świdnickiej – od jutra – znajdują się relikwie Błogosławionego José Sáncheza del Río. Jako 14-letni chłopiec oddał życie za wiarę w 1928 r., kiedy w trakcie powstania w obronie wolności i wiary, mimo okrutnych tortur, powtarzał wyznanie wiary zawarte w haśle „Viva Cristo Rey!”. Jako jeden z trzynastu Męczenników Meksykańskich był beatyfikowany w 2005 r. przez Papieża Benedykta XVI. Jego postać stała się bliska wielu osobom dzięki poruszającemu filmowi pt. „Cristiada”, prezentowanemu obecnie w wielu miastach naszej Diecezji. […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status