WYDARZENIA

Peregrynacja relikwii Błogosławionego José

W Diecezji Świdnickiej – od jutra – znajdują się relikwie Błogosławionego José Sáncheza del Río. Jako 14-letni chłopiec oddał życie za wiarę w 1928 r., kiedy w trakcie powstania w obronie wolności i wiary, mimo okrutnych tortur, powtarzał wyznanie wiary zawarte w haśle „Viva Cristo Rey!”. Jako jeden z trzynastu Męczenników Meksykańskich był beatyfikowany w 2005 r. przez Papieża Benedykta XVI. Jego postać stała się bliska wielu osobom dzięki poruszającemu filmowi pt. „Cristiada”, prezentowanemu obecnie w wielu miastach naszej Diecezji.

Peregrynacja relikwii Błogosławionego José rozpocznie się jutro, czyli 25 maja 2013 r. (sobota) w Katedrze Świdnickiej. W niedzielę, 26 maja 2013 r. znajdą się w Parafii pw. Chrystusa Króla w Głuszycy. Następną stacją będzie Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzku, gdzie relikwie będą w poniedziałek 27 maja 2013 r. W Parafii pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Bożej Szkaplerznej w Strzegomiu relikwie zostaną uczczone we wtorek 28 maja 2013 r. Natomiast w środę 29 maja 2013 r. znajdą się w Parafii pw. Ducha Świętego w Bielawie. Ostatni punkt peregrynacji to Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Kudowie Zdroju, gdzie relikwie będą w piątek 31 maja 2013 r.

Relikwie Błogosławionego José Sáncheza del Río będą eksponowane w wymienionych kościołach podczas Mszy św. i nabożeństw – zgodnie z programem ogłaszanym przez księży proboszczów poszczególnych parafii. Znajdźmy czas na modlitwę za pośrednictwem tego świadka wiary, jakim stał się Błogosławiony José, który swoje życie poświęcił za wolność wyznawania wiary.

ks. Sławomir Augustynowicz

https://www.youtube.com/watch?v=TFhE2jVpqM0

PRZECZYTAJ TAKŻE: Święty 14- letni

Zobacz także
Niebezpieczne prawo
Sapientia cordis
6 komentarzy

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status