NAMYSŁY

Za rękę

Trudne losy ludzi starszych. Spotkanie ich samotności, niewydolności i cierpienia z witalnością młodych ludzi, właściwą ich wiekowi radością życia i myśleniem o przyszłości. Warto zobaczyć na własne oczy film łamiący wszelkie stereotypy reportażu. „Za rękę” – to obraz serdecznej bliskości dwóch światów. Świata ludzi starszych i młodych. Jak napisał jeden z widzów: >> wzruszająca historia ludzkiej wrażliwości i bezinteresowności. <<

Postawa dziewcząt i chłopców – uczniów Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Dominika Savio z Wrocławia zdumiewa i zachwyca zarazem. W kilkunastu minutach profesjonalnie zrealizowany film ukazuje postawy młodych ludzi, ogromną wartość i piękno obecne we współczesnej młodzieży. Głównymi jednak bohaterami filmowej opowieści są mieszkańcy jednego z wrocławskich osiedli.

W jednej z recenzji filmu napisano: >> można starości i cierpieniu nadać blasku i radości… ten materiał świetnie to ukazuje. Takich zapalonych wolontariuszy, wrażliwych na losy ludzi starszych i niedołężnych szukamy dla naszych chorych w Złocieńcu, ale tam pewnie nie ma… a szkoda. << W innej oglądająca osoba stwierdziła krótko: >> Naprawdę się wzruszyłam do łez… nie wszystkich stać na takie gesty, cieszę się, że uczniowie naszej szkoły są w ich dawaniu tacy rozrzutni!!! <<

Zapraszamy zatem do obejrzenia filmu „Za rękę” – najnowszej produkcji TV SLO WROC. I zachęcamy do dzielenia się refleksją na profilu Facebook.

(xjb)  

Zobacz także
Cud w Czihoszti
Obmyj mnie, Panie

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status