WYDARZENIA

Spojrzenie – więcej niż film

Dzisiaj o północy do Rosji wyruszy grupa wolontariuszy Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Dominika Savio z Wrocławia. Będą tam pomagać przy budowie kościoła i renowacji cmentarzy. Poprowadzą także półkolonię dla dzieci. Wiozą ze sobą relikwie Błogosławionego Jana Pawła II oraz stacje Drogi Krzyżowej. To dary wrocławskich licealistów i dobroczyńców dla mieszkańców Bijska. 

Głównym celem kolejnej – dziewiątej już –  wakacyjnej podróży uczniów SLO jest bezinteresowna praca. Zanim – 2 sierpnia 2013 r. – wrócą do Polski, ich trasa będzie prowadzić przez Moskwę, Nowosybirsk, a w drodze powrotnej przez Smoleńsk. Celem jest miasto Bijsk w Kraju Ałtajskim oddalone od Wrocławia o ponad 5000 km i pięć godzin różnicy czasu. Dotrą tam słynną koleją transsyberyjską. Warto przypomnieć, że to już trzeci wyjazd wolontariuszy na Syberię. Pod kierunkiem ks. Jerzego Babiaka – dyrektora SLO – licealiści byli już w Bijsku w latach 2008 – 2010. Celem podróży wolontariuszy była także Mongolia (2011 r.) oraz Ghana (2012, 2009 i 2006 r.). Ubiegłoroczna podróż do Afryki została uwieczniona w filmie „Spojrzenie – więcej niż film”. Zachęcamy do obejrzenia tej filmowej reminiscencji, dzięki której lepiej wyobrazimy sobie sens i piękno takich wyjazdów.

Polecamy wolontariuszy i tych, których spotkają na swojej drodze Opatrzności Bożej. I życzymy Im szczęśliwego powrotu do domów rodzinnych. Możesz poznać Uczestników Projektu Misyjnego „Syberia 2013” – obejrzyj zwiastun podróży.

(kk)

Fot: ks. Jerzy Babiak

Na podstawie: liceum-wroc.salezjanie.pl

Zobacz także
W poranek niedzieli Zmartwychwstania
Dlaczego jesteśmy przeciwni in vitro?

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość