WYDARZENIA

Plejada Świętych

Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zwróconej organizuje już po raz siódmy diecezjalne imieniny świętych. Całodzienne wydarzenie pod nazwą „Plejada Świętych” odbędzie się w Ząbkowicach Śląskich. Zaproszone są dzieci i młodzież z całej Diecezji Świdnickiej, a zgłoszenia są przyjmowane do końca bieżącego miesiąca.

Wszyscy zgłoszeni uczestnicy indywidualni i grupowi (w kategoriach wiekowych) mogą w czasie krótkich prezentacji przybliżyć postaci błogosławionych i świętych Kościoła Katolickiego. Wszystko odbywa się w trybie konkursowym, ale stanowi przede wszystkim żywą katechezę i bardzo radosną zabawę. Tradycja „Plejady Świętych” sięga 2007 r., kiedy to po raz pierwszy odbyła się w miejscowej parafii, aby rok później, w wyniku ogromnego zainteresowania, przenieść się do lokalnego centrum kultury. Od tego czasu jest organizowana każdego roku, także jako swoista riposta na tzw. „halloween”.

Impreza odbędzie się w piątek 8 listopada 2013 r. w godz. 8:30 – 14:00 w Ząbkowickim Ośrodku Kultury. Głównym animatorem „Plejady Świętych” jest ks. proboszcz Krzysztof Ziobrowski, a patronat nad tym interesującym wydarzeniem objęli: Biskup Świdnicki, Rzecznik Praw Dziecka, Burmistrz Ząbkowic Śląskich i Starosta Ząbkowicki.

(kk)

Na podstawie: diecezja, swidnica.pl , kotowicz.pl , parafiazwrocona.w.interia.pl 

Zobacz także
Pro famila?
Na pewno, naprawdę, na zawsze
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status