WYDARZENIA

Rorate cæli…

Trwa Adwent – czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Po polsku śpiewamy: >> Spuśćcie rosę niebiosa i obłoki niech wyleją sprawiedliwego <<. W tradycyjnym języku Kościoła, czyli po łacinie, ta pieśń zaczyna się od słów: >> Rorate cæli desuper et nubes pluant justum <<. Wysłuchajmy tej pięknej i głęboko zakorzenionej w wierze śpiewanej modlitwy adoracyjnej, znanej nam z Mszy świętych roratnich.

Muzyka i obraz pomagają zobaczyć, to czego nie usłyszymy i nie zobaczymy zmysłami. Kontynuujemy nowy cykl na Portalu AKCJA. W każdy piątek proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem.

Zachęcamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
STOP homoseksualnej cenzurze
XVI rocznica utworzenia Diecezji Świdnickiej
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość