WYDARZENIA

Będą was sądzić…

Żyjemy w czasach, które nie są wolne od prześladowań religijnych. Z wszelkich dostępnych statystyk wynika, że najczęściej gwałcone są prawa chrześcijan. Niekiedy przybiera to postać bezwzględną i wręcz morderczą, a w innych okolicznościach ma postać tzw. „soft power”.

Polega to na niezauważalnym, ale konsekwentnym rugowaniu wiary z przestrzeni publicznej. Czy na co dzień jesteśmy zdolni do tego, by pozostać świadkami? O przykładzie takiej sytuacji opowiada krótki filmik pt. „Katoliczka w sądzie”. Uwaga: tłumaczenie na język polski pojawia się po kliknięciu klawisza „napisy” w dolnym pasku ekranu.

Muzyka i obraz, słowa i gest pomagają utrwalane na video mogą inspirować nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zachęcamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Dekada Akcji
Diecezjalny Turniej Piłki Siatkowej Wspólnot Młodzieżowych
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość