WYDARZENIA

Świątynia Opatrzności Bożej bez dotacji

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – wbrew doniesieniom prasowym – nie przekazało żadnej dotacji na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

W ramach Programu Ministra „Rozwój infrastruktury kultury, Priorytet „Infrastruktura kultury” 6 mln zł przyznano w tym roku na budowę Ekspozycji Głównej Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Zgodnie z przyjętym schematem podziału środków, dotacja ta stanowiła ok. 30% wnioskowanej kwoty. Środki na Muzeum Jana Pawła II nie pochodzą z budżetu państwa tylko z odpisu z gier liczbowych, czyli z Funduszu Promocji Kultury.

Należy podkreślić, że departament zarządzający danym priorytetem ocenia wnioski pod względem poprawności formalnej. Wszystkie złożone wnioski, które przeszły pozytywnie ocenę formalną, przekazywane są do ekspertów, którzy dokonują oceny merytorycznej wniosków i przyznają punktację. W przypadku Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego Zespół Sterujący rekomendował przyznanie dotacji i jej wysokość, którą minister Bogdan Zdrojewski zatwierdził, nie dokonując żadnych zmian.

Liczba projektów, które dostaną dofinansowanie z danego priorytetu nie jest stała i zależy od punktacji oraz budżetu przeznaczonego na dany priorytet. W związku z tym, dofinansowanie uzyskują te aplikacje, które zdobyły najwięcej punktów na zasadzie – im więcej punktów, tym większy procent kwoty wnioskowanej. Na samym szczycie jest to np. 90, 80%, na dole listy 60, 50%. Wniosek dot. Muzeum Jana Pawła II uzyskał ok. 30% kwoty wnioskowanej.

Całą informację w tej sprawie przeczytasz w serwisie Katolickiej Agencji Informacyjnej.

(kk)

Na podstawie: ekai.pl

Grafika: kosciol.pl

Zobacz także
Odnawiająca moc Ducha Świętego
Przemyśleć życie i nawrócić się!

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status