WYDARZENIA

Więcej wrażliwości

W związku z trudnymi warunkami meteorologicznymi, jakie utrzymują się we wszystkich rejonach Polski, Caritas Polska apeluje o szczególną wrażliwość na sytuację osób bezdomnych, znajdujących się w miejscach publicznych, pustostanach, piwnicach, strychach, na działkach. 

W niskich temperaturach, przy osłabieniu i niedożywieniu dla wielu osób żyjących na marginesie życia, brak pomocy i zainteresowania staje się często dodatkowym cierpieniem, a nawet wyrokiem. Od początku bieżącego z wychłodzenia zmarło już prawie 50 osób. Do dyspozycji osób bezdomnych, a szczególnie dla osób, które zauważą kogoś w stanie zagrożenia zamarznięciem, jest interwencyjny numer do Centrum Zarządzania Kryzysowego – 987, ten sam w każdym województwie. Można pod nim otrzymać informacje o wolnych miejscach w noclegowniach i możliwości natychmiastowej pomocy. Bezpośredniej pomocy udzielać może Straż Miejska oraz Policja. Można też korzystać z europejskiego numeru interwencyjnego 112.

Caritas diecezjalne dysponują noclegowniami, jadłodajniami i ogrzewalniami w całej Polsce. Na terenie działania ośrodków Caritas w diecezjach można również otrzymać niezbędną informację. Adresy diecezjalnych ośrodków Caritas znajdują się na stronie www.caritas.pl

CENTRUM CHARYTATYWNE DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ

 

(kk)

Na podstawie: caritas.pl

Zobacz także
Tylko 1%
Liturgia najpiękniejsza po tej stronie Nieba

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status