WYDARZENIA

Akcja Katolicka Diecezji Świdnickiej w roku 10-lecia

Parafia pw. Św. Antoniego w Pieszycach gościła obradujących członków zebrania Rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej. Celem zebrania było podsumowania działalności Akcji Katolickiej w 2013 r. i dyskusja nad najważniejszymi zadaniami stowarzyszenia na rok 2014.

Zebranie rozpoczęło się modlitwą, której przewodniczył ks. dr Sławomir Augustynowicz – asystent diecezjalny DIAK. Obrady otworzyła prezes Monika Rejman, po czym przewodniczenie przejął Krzysztof Kręt – członek Zarządu DIAK i prezes Parafialnego Oddziału AK w Pieszycach. Wiele uwagi w trakcie dyskusji poświęcono kwestiom organizacyjnym, a szczególnie sposobom na pozyskiwanie nowych członków Akcji Katolickiej. Członkowie Rady z uznaniem przyjęli sprawozdanie Zarządu przedstawione przez prezes Monikę Rejman oraz sprawozdanie finansowe prezentowane przez skarbnik Marię Szydłowską. Bardzo dobrze oceniono zrealizowane w ubiegłym roku inicjatywy ewangelizacyjne, w tym projekcie filmów „October Baby” i „Cristiada”. Wiele ciepłych słów padło w kontekście przeprowadzonego w 2013 r. I Forum Katolickiego i ustalono przy tym, że tegoroczne Forum odbędzie się w czerwcu, aby ułatwić udział w nim jeszcze większej grupie zainteresowanych.

Omawiając plan pracy na rok 2014 wszyscy byli zgodni, iż w roku 10-lecia działalności Akcji Katolickiej w Diecezji Świdnickiej warto podjąć szczególny wysiłek mający na celu poszerzenie kręgu członków i sympatyków stowarzyszenia. Szczególnym akcentem tego roku mają być obchody patronalnego święta Akcji Katolickiej. Przypada ono na listopad br. i ma się stać okazją do różnych wydarzeń służących wzmocnieniu duchowemu i organizacyjnemu Instytutu, a przede wszystkim jeszcze bardziej związać aktywność DIAK z życiem Kościoła Świdnickiego.

Na zakończenie za zaangażowanie w bezinteresowną pracę dla Kościoła przybyłym i wszystkim członkom Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej podziękował ks. dr Sławomir Augustynowicz. Zaprosił też członków, rodziny i sympatyków do udziału w wielkopostnym dniu skupienia, który odbędzie się w sobotę 15 marca 2014 r. w miejscowości Grzmiąca (koło Głuszycy) – początek godz. 10:00. Po wspólnej modlitwie ksiądz asystent udzielił uczestnikom Rady błogosławieństwa.

(kk)

Zobacz także
Miłosierdzie istotą chrześcijańskiej doskonałości
30-lecie koronacji

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status