WYDARZENIA

Akcja Katolicka Diecezji Świdnickiej w roku 10-lecia

Parafia pw. Św. Antoniego w Pieszycach gościła obradujących członków zebrania Rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej. Celem zebrania było podsumowania działalności Akcji Katolickiej w 2013 r. i dyskusja nad najważniejszymi zadaniami stowarzyszenia na rok 2014.

Zebranie rozpoczęło się modlitwą, której przewodniczył ks. dr Sławomir Augustynowicz – asystent diecezjalny DIAK. Obrady otworzyła prezes Monika Rejman, po czym przewodniczenie przejął Krzysztof Kręt – członek Zarządu DIAK i prezes Parafialnego Oddziału AK w Pieszycach. Wiele uwagi w trakcie dyskusji poświęcono kwestiom organizacyjnym, a szczególnie sposobom na pozyskiwanie nowych członków Akcji Katolickiej. Członkowie Rady z uznaniem przyjęli sprawozdanie Zarządu przedstawione przez prezes Monikę Rejman oraz sprawozdanie finansowe prezentowane przez skarbnik Marię Szydłowską. Bardzo dobrze oceniono zrealizowane w ubiegłym roku inicjatywy ewangelizacyjne, w tym projekcie filmów „October Baby” i „Cristiada”. Wiele ciepłych słów padło w kontekście przeprowadzonego w 2013 r. I Forum Katolickiego i ustalono przy tym, że tegoroczne Forum odbędzie się w czerwcu, aby ułatwić udział w nim jeszcze większej grupie zainteresowanych.

Omawiając plan pracy na rok 2014 wszyscy byli zgodni, iż w roku 10-lecia działalności Akcji Katolickiej w Diecezji Świdnickiej warto podjąć szczególny wysiłek mający na celu poszerzenie kręgu członków i sympatyków stowarzyszenia. Szczególnym akcentem tego roku mają być obchody patronalnego święta Akcji Katolickiej. Przypada ono na listopad br. i ma się stać okazją do różnych wydarzeń służących wzmocnieniu duchowemu i organizacyjnemu Instytutu, a przede wszystkim jeszcze bardziej związać aktywność DIAK z życiem Kościoła Świdnickiego.

Na zakończenie za zaangażowanie w bezinteresowną pracę dla Kościoła przybyłym i wszystkim członkom Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej podziękował ks. dr Sławomir Augustynowicz. Zaprosił też członków, rodziny i sympatyków do udziału w wielkopostnym dniu skupienia, który odbędzie się w sobotę 15 marca 2014 r. w miejscowości Grzmiąca (koło Głuszycy) – początek godz. 10:00. Po wspólnej modlitwie ksiądz asystent udzielił uczestnikom Rady błogosławieństwa.

(kk)

Zobacz także
Senatorowie – zatrzymajcie złe prawo
Piąte: nie odchodź

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość